VAR در فصل آینده هم نخواهد بود

برخلاف پیش بینی هایی که از قبل به وجود آمده بود بازی‌‌‌های فصل آینده لیگ برتر با حضور کمک داور ویدئویی برگزار نخواهد شد.

 رییس فدراسیون فوتبال همانند رییس کارگروه تخصصی VAR تاکید کرد اجرای این پروژه در فوتبال ایران 15 تا 17 ماه زمان می‌برد و این زمان فصل آینده بازی‌ها را شامل می‌شود و حتی شاید دو فصل بعد هم در ابتدای بازی‌ها شاهد بکارگیری این پروژه در فوتبال ایران نباشیم.

عزیزی خادم روی این نکته تاکید کرد که خریداری سیستم کمک داور ویدئویی از یکی از شرکت‌‌‌های تحت نظر فیفا خواهد بود و اصلا بومی‌سازی این تکنولوژی مورد بحث نیست اما اجرای این پروژه چهار مرحله دارد که اجرای آنها در فوتبال ایران بین 15 تا 17 ماه زمان می‌برد. در این صورت باید گفت فصل گذشته بازی‌‌‌های لیگ برتر بدون VAR برگزار می‌شود.

رییس فدراسیون فوتبال به صراحت گفت که فدراسیون فوتبال در گذشته هیچ اقدام رسمی‌برای ورود VAR به ایران انجام نداده و اکنون استارت این موضوع از نقطه صفر زده شده است.

حرف‌‌‌های عزیزی خادم درباره VAR در نقطه صفر در وضعیتی است که او در اولین حضورش در برنامه فوتبال برتر که چند هفته پیش اتفاق افتاد از توافق با یک شرکت ایرانی برای اجرای پروژه VAR در ایران گفت اما ظاهر امر کارگروه VAR که به تازگی در فدراسیون فوتبال تشکیل شده به دنبال یک روش تازه برای محقق کردن این موضوع است. طبق شنیده‌ها احتمالا خود فدراسیون فوتبال قصد دارد به نوعی اجرای این ماجرا را برعهده بگیرد و با ثبت یک شرکت خود ارایه دهنده (مجری) یک سیستم خارجی واحد برای فوتبال ایران باشد. این تصمیم در حالی است که پیش از این نزدیک به دو سال برای تصویب قرارداد شرکتی که که نمایندگی چند کمپانی مورد تایید فیفا را برعهده دارد بحث شده بود و بنا بر آنچه که عزیزی خادم گفته بود قرار بود آنها این کار را آغاز نمایند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد صدای معتمد:
بستن
دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید