ورزشگاه است یا مزرعه خشک برهوت؟

ورزشگاه تختی اهواز که روزگاری محل دلربایی بازیکنان تکنیکی و سرعتی فوتبال ایران با حرکات انفجاری و دریبل‌های متنوع بود، کاملا رنگ زرد به خود گرفته است، به صورتی که اگر از روی سکوها و از دور به آن نگاه کنیم، شبیه یک مزرعه زرد است. البته مزرعه ای که علف‌‌‌های آن، هم زرد و هم سوخته باشد. شرایط بسیار بد زمین چمن ورزشگاه با اعتراض جامعه فوتبال خوزستان نیز همراه بود. در این رابطه احمد تاجمیری دشتکی یکی از پیشکسوتان فوتبال خوزستان در گفتگوئیاظهار داشت: با دیدن وضعیت این زمین چمن که شبیه زمینی پر از کاه است، متاثر شدم. ورزشگاه تختی اهواز روزگاری محل مانور بازیکنان خوش تکنیک و دریبل زن خوزستانی بود، حالا به مخروبه‌ای تبدیل شده است که هیچ شباهتی به محل برگزاری فوتبال حتی برای رده سنی پایه‌‌‌های خوزستان نیز ندارد.

دشتکی ادامه داد: مسئولان باید فکری به حال این مکان فوتبال خوزستان کنند و اجازه ندهند این وضعیت تداوم داشته باشد. شرایط موجود در ورزشگاه تختی اهواز و ورزشگاه های  نظیر آن که در جای جای کشور فراوان‌اند، نه تنها در شان فوتبال ایران که جایگاه و اعتبار جهانی دارد نیست، بلکه مایه شرمساری است. زمین چمن و پیست تارتان استادیوم تختی امروز حال و روز خوبی ندارد و نشان می‌دهد که این استادیوم در وضعیت نامساعدی به سر می‌برد و در این میان نیز بی‌اعتنایی مسئولان مربوطه در خصوص برطرف کردن مشکلات ورزشگاه تختی و زمین چمن آن به‌عنوان قدیمی‌ترین ورزشگاه‌‌‌های کشور عجیب به‌نظر می‌رسد.”

62033717
وضعیت نامناسب زمین ورزشگاه تختی اهواز 

علاوه بر تاجمیری دشتکی، در روز تشییع پیشکسوت فوتبال خوزستان، برخی دیگر از افراد حاضر در این مراسم به خاطر وضعیت بسیار بد زمین چمن ورزشگاه تختی اهواز ابراز تاسف کردند.

در همین رابطه  صفرعلی جمال پور یکی دیگر از پیشکسوتان فوتبال خوزستان نیز با ابراز ناراحتی و گله‌مندی از مسئولان برای وضعیت پیش آمده برای زمین چمن ورزشگاه تختی گفت: “مهرماه بازی‌‌‌های لیگ یک شروع می‌شود و خوزستان دو نماینده دارد و من نمی‌دانم چطور می‌خواهند این زمین را در این مدت کم آماده کنند. شاید بگویند ورزشگاه غدیر را داریم اما نباید به این بهانه اجازه دهیم، زمین چمن ورزشگاه تختی از بین برود. مسئولان باید کار کنند تا زمین به شرایط مطلوب برسد، هرچند بعید می‌دانم برای بازی تیم‌‌‌های لیگ یکی استان آماده شود.”

62033751
وضعیت فعلی سکوهای ورزشگاه تختی اهواز

البته مشکل استادیوم تختی اهواز به همین جا ختم نمی‌شود؛ صندلی‌های شکسته جایگاه تماشاگران و نیمکت‌های نامناسب تیم‌ها نیز از جمله مواردی هستند که نظر هر ببیننده‌ای را جلب می‌کند و بر زشتی چهره نامناسب این استادیوم می‌افزاید.

هرچند  که دو سه روزی است که گویا به صورت مقطعی اقدام به آبرسانی به زمین چمن ورزشگاه تختی کرده‌اند ولی گفته می‌شود باتوجه به بهبود وضعیت ورزشگاه غدیر اهواز دیگر قرار نیست، تیم‌های خوزستانی حاضر در لیگ یک در ورزشگاه تختی به میدان بروند اما واقعیت امر این است که نمی‌شود روی یک سرمایه با این قدمت چشم بست و با بی‌توجهی باعث نابودی هر چه بیشتر آن شد، آن هم به این دلیل چون زمین چمن یا ورزشگاه دیگری هم وجود دارد! ورزشگاه تختی اهواز که به ورزشگاه پیر تختی معروف است، یک میراث ماندگار محسوب می‌شود که نیاز به رسیدگی هر چه بیشتر دارد، میراثی که باید زنده بماند تا بسیاری از خاطرات فوتبال خوزستان نیز زنده بماند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید