۴ استان کشور استانداران خود را شناختند

سرویس سیاسی پایگاه خبری صدای معتمد – در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت استانداران پیشنهادی ۴ استان کشور رای اعتماد گرفتند.

به گزارش صدای معتمد به نقل از پایگاه اطلاع‌ رسانی دولت، هیئت دولت در جلسه امروز خود به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی، به استانداران پیشنهادی ۴ استان کشور رای اعتماد داد.

در جلسه امروز، آقایان  بهمن مرادنیا، محمدمهدی شهریاری، سیدعلی آقازاده و سید مناف هاشمی‌ از سوی هیأت وزیران به ترتیب به عنوان استاندار استان‌های  کردستان، آذربایجان غربی، مرکزی و  گلستان منصوب شدند.

رئیس جمهور خطاب به استانداران منتخب  گفت: هدف ما پیشرفت کشور، رونق اقتصادی و توسعه اشتغال در کشور و حرکت در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و استانداران باید با حفظ وحدت، انسجام، اعتدال و میانه‌روی، اجرای کامل سیاست‌های دولت را دنبال کنند.

حجت الاسلام روحانی  با توجه به مرزی بودن استانهای کردستان، آذربایجان غربی و گلستان، بر بهبود روابط با کشورهای همسایه نیز تأکید کرد.

ریاست جمهوری اسلامی‌ایران ضمن بیان اعتماد کامل دولت  دوازدهم به هم‌میهنان کرد، آنان را از اقوام اصیل ایرانی دانست که با حس عمیق ملی نسبت به ایران، همواره در همه صحنه‌ها بویژه در دوران دفاع مقدس حضوری فعال و موثر داشته و هم‌ا کنون نیز در عرصه پیشرفت کشور، مشارکت کامل دارند.

رئیس جمهور  جذب سرمایه داخلی و خارجی، تقویت مسیرهای ارتباطی کشور با کشورهای همسایه و تسریع در اتصال راه‌های کشور به کشورهای همسایه و کشورهای بزرگ، از جمله چین، روسیه و منطقه آسیای مرکزی را از جمله راه‌های توسعه اقتصادی و حفظ امنیت کشور دانست و استانداران را به ایجاد هماهنگی در استان و روابط خوب با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌و گروه‌های سیاسی، رعایت حقوق شهروندی بویژه حقوق اقوام و مذاهب و بهره‌گیری از آنان در مناصب مدیریتی توصیه نمود.

حجت الاسلام روحانی  وزرا را به همکاری با استانداران در جهت تحقق اهداف مورد نظر دولت توصیه کردند و در پایان از استانداران جدید خواست که سلام ایشان را به مردم شریف استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، گلستان و مرکزی ابلاغ کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید