یک مقطع تاریخی برای تیم ملی فوتبال ایران

با اتمام لیگ برتر و نهایی شدن انتقال برخی از ستاره‌‌‌های فصل گذشته به تیم‌‌‌های اروپایی، تیم ملی هم در آستانه یک مقطع تاریخی است! موضوعی که پیش از این در تیم‌‌‌های ملی بزرگ جهان مانند فرانسه یا بلژیک هم دیده شده است.

با انتقال کنعانی زادگان به الاهلی قطر، احسان حاج صفی به آاک یونان، پیام نیازمند به پورتیموئنسه پرتغال، حالا در آخرین ترکیب ۲۳ نفره تیم ملی ایران، فقط ۴ بازیکن لیگ برتری دیده می‌شود!

از اسامی‌بازیکنان حاضر مقابل عراق در انتخابی جام جهانی، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، مهدی ترابی و مهدی قایدی، چهار بازیکنی هستند که در لیگ برتر ایران حضور دارند و حتی در روزهای گذشته اخباری مبنی بر انتقال قایدی و نوراللهی هم به تیم‌‌‌های خارجی شنیده شده است. کما اینکه فرهاد مجیدی چندی قبل اعلام کرد جلوی رشد قایدی را نخواهد گرفت که این موضوع به معنی انتقال احتمالی بهترین استعداد کنونی فوتبال ایران است.

به این ترتیب، مجید حسینی (کایسری اسپور ترکیه)، امیر عابدزاده (پونفرادینا اسپانیا)، سردار آزمون (زنیت روسیه)، شجاع خلیل زاده (الریان قطر)، حسین کنعانی زادگان (الاهلی قطر)، مهدی طارمی‌(پورتو پرتغال)، پیام نیازمند و جعفر سلمانی (پورتیموننسه پرتغال)، علیرضا بیرانوند (بوایشتا پرتغال)، علیرضا جهانبخش (فاینورد هلند)، احسان حاج صفی و کریم انصاری فرد (آاک آتن یونان)، سامان قدوس (برنتفورد انگلیس)، صادق محرمی‌(دینامو زاگرب کرواسی)، سعید عزت اللهی (وایله دانمارک)، مرتضی پورعلی گنجی (شنزن چین)، میلاد محمدی (خنت بلژیک) و علی قلی زاده و کاوه رضایی (شارلوای بلژیک) بازیکنان لژیونر تیم ملی هستند.

همچنین به این نفرات باید علی کریمی‌(کایسری اسپور)، اللهیار صیادمنش و شهاب زاهدی (زوریا اوکراین)، علی علیپور (ماریتیمو پرتغال)، امید ابراهیمی‌(الوکره قطر)، روزبه چشمی‌(ام صلال قطر) و … را هم اضافه کرد که با وجود حضور در تیم‌‌‌های خارجی به تیم ملی دعوت نشده اند.

با این اوضاع و احوال، به احتمال زیاد ایران تا چندین سال دیگر، هیچ بازیکنی از داخل کشور در تیم ملی نخواهد داشت و هیچ رد و اثری هم از دو قطبی استقلال و پرسپولیس نمی‌ماند. چندین سال قبل و در زمان افول لیگ‌‌‌های داخلی فرانسه و بلژیک، همه بازیکنان این دو تیم ملی قدرتمند جهان را بازیکنان شاغل در خارج از لیگ‌‌‌های داخلی تشکیل می‌دادند. چنانچه امسال در یورو ۲۰۲۰ هیچ بازیکنی از لیگ بلژیک در ترکیب اصلی شیاطین سرخ حضور نداشت و قبل از ظهور مجدد پاری سن ژرمن فرانسه هم با چنین شرایطی مواجه بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید