یزدانی خرم: فدراسیون فوتبال را خیلی بزرگ کردیم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدرضا یزدانی خرم رئیس سابق فدراسیون‌های والیبال و کشتی گفت: فدراسیون فوتبال را خیلی بزرگ کردیم در صورتی که نباید این میزان بزرگ باشد. خود صداوسیما از جمله کسانی است که آنقدر بها به فوتبال می‌دهد به رشته‌‌‌های دیگر نمی‌دهد.

محمدرضا یزدانی خرم افزود: ما با دنیا خیلی فاصله داریم. وقتی به المپیک می‌رویم یکی از حریف‌‌‌های قوی ما روس‌ها هستند. کوبایی‌ها تا فینال می‌آیند و پولی می‌گیرند و می‌بازند. آن پولی که آنها می‌گیرند اگر ۵ هزار دلار باشد، در کوبا برای یک کشتی گیر خیلی زیاد است. بنابراین آقای پوتین اعلام کرده، هر کسی مدال طلا در المپیک بگیرد یک میلیون دلار به او می‌پردازم. ما چقدر پرداخت می‌کنیم؟ ما ۱۰۰ تا سکه می‌دهیم.

یزدانی خرم ادامه داد: مقایسه اینکه می‌خواهیم در فینال روس را زمین بزنیم، داشته باشید. او ما را ببرد یک میلیون دلار می‌گیرد، اگر ببازد هیچ چیزی نمی‌گیرد و شاید کمتر بدهند. بنابراین با روس‌ها مبارزه کردن سخت است. عوامل آنها، آدم‌ها و دلالان آنها فعالیت می‌کنند تا ما نتوانیم روی سکو برویم. یک رسمی‌را قرار داده اند که به هر فدراسیونی اجازه نمی‌دهند بیش از یکی دو مدال بگیرد. می‌گویند باید این مدال بین کشورها تقسیم شود.

وی در پاسخ به اینکه شرایط فرهنگی کشور را چطور می‌بینید؟ اضافه کرد: شرایط فرهنگی از نظر من خوب است، ولی با توجه به تهاجم ماهواره‌ها و ضدانقلاب، صداوسیما خوب کار کرده است؛ وقت گذاشته اند و کار کرده‌اند. مقام معظم رهبری و مسئولین کشور درباره مسائل فرهنگی خوب کار می‌کنند با توجه به اینکه کار سختی دارند. همیشه دعاگوی این عزیزان هستیم. یکی از اهرم هایی که قبلاً هم اشاره کردم، ورزش است.

یزدانی خرم ادامه داد: شما اگر بخواهید از اعتیاد پیشگیری کنید باید ورزش را تقویت کنید. این همه خرج مبارزه با اعتیاد می‌شود خیلی اثر کمتری دارد تا این که در ورزش هزینه کنید. باید در هر محله ای یک استادیوم کوچک داشته باشیم. آلمان، اروپا و کشورهای اروپایی همه این را دارند. زمین‌‌‌های ورزش و استادیوم‌‌‌های کوچک باید باشد. این هزینه نیاز دارد ولی همان هزینه مبارزه را با اعتیاد است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید