گلایه وزیر ورزش از مسئولان فوتبال کشور

وزیر ورزش و جوانان، «حمید سجادی»، امروز (سه‌شنبه) در حاشیه حضورش در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: از کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی‌تشکر ویژه‌ای دارم که دغدغه‌ ورزش را دارد. مطالبی بیان شد که وظیفه من است آنها را به صورت دقیق و جدی پیگیری کنم.

وی با بیان اینکه تمرکز اصلی روی استقلال و پرسپولیس بود، گفت: تکلیف من است که به جد پیگیری حقوق این باشگاه‌ها باشم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: هنوز ۵ روز دیگر برایمان وقت باقی مانده است تا مستندات خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دهیم. در چند روز گذشته جلسات متعدد حقوقی را برگزار و پاسخی را آماده که تقدیم کردیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا حق اعتراض را به ما داده بود و از این فرصت استفاده کردیم تا کم و کاستی‌ها مشخص شود.

وی تصریح کرد: همچون مسوولان دو باشگاه برایم سوال است. اگر فدراسیون فوتبال ایران نماینده AFC است، مجوزی به فدراسیون داده شده که کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای مسئول رسیدگی به پرونده‌ها بوده‌اند. کمیته بدوی حرکتی را آغاز کرد که به دنبال پاسخ کار و یافتن علت موضوع هستیم.

سجادی اعلام کرد: چرا از ایران اقدام به حذف نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا شده و بابت آن در شوک هستیم. کمیته استیناف فرصت‌های یک و سه ماه داده بود و در حالی که مشغول آماده کردن مدارک و راستی‌آزمایی بودیم چنین حذفی صورت گرفت. چرا دو هفته پیش اعلام شد برای حضور در آسیا شما پنج روز فرصت دارید و دوباره مدارک ارسال کنید. هنوز هم کسی در این زمینه به ما پاسخ نداده است.

وی تاکید کرد: برخی مسائل از سال ۲۰۱۶ باقی مانده بود که آن را به ماه‌های بعد حواله دادیم و به مهلت‌های موقت دلخوش بودیم. این موضوع باعث کاهلی شده و محیط بین‌المللی را جدی نگرفتیم. مدارک را در ماه‌های گذشته تکمیل کردیم و دولت هم موضوع مالکیت مشترک را برطرف کرد.

وزیر ورزش و جوانان افزود: همکاران ما در دولت، وزارت اقتصاد و دارایی و به دستور ریاست جمهوری همه گونه تلاش کردند و با دیپلماسی وزارت امور خارجه تمام تلاش خود را کرده‌ایم که ۲ تیم در آسیا حفظ شوند

سجادی در پایان گفت: هنوز از فرصت باقی‌مانده استفاده می‌کنیم و حرف حق خود را در دنیای بین‌الملل فوتبال ثابت خواهیم کرد. باید بگویم که در سه، چهار ماه اخیر، کم‌کاری خاصی نکرده‌ایم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید