گفتگو با فرزاد حاتمی‌از خاص ترین فوتبالیست‌‌‌های ایران

فرزاد حاتمی‌یکی از خاص ترین فوتبالیست‌‌‌های تاریخ ایران است؛ او که رکورددار جابه جایی در بین تیم‌‌‌های فوتبال محسوب می‌شود، حالا در 36 سالگی بازهم می‌خواهد تجربیات جدیدی را در فوتبال به رزومه اش اضافه کند.

حاتمی‌فصل گذشته لیگ برتر را در پیکان سپری کرد؛ اما در اوایل فصل عملکرد خیلی خوبی هم داشت و در 8 مسابقه ای که برای خودروسازان به میدان رفت، 3 گل به ثمر رساند که دو گلش 3 امتیاز برای پیکان به همراه داشت. مارکوپولوی فوتبال ایران که سابقه بازی در تیم‌‌‌های مختلفی از جمله استقلال، پرسپولیس، تراکتور، سپاهان، پیکان و… را دارد، در اواسط فصل گذشته دوبار متوالی به ویروس کرونا مبتلا شد؛ اتفاقی که او را از فوتبال دور کرد و باعث شد نیم فصل دوم به خاطر ضعف جسمانی اصلا به زمین نرود.

وی درباره ابتلایش به ویروس کرونا و البته مسائل دیگری که به آینده فوتبالی اش هم برمی‌گردد صحبت کرد. مشروح صحبت‌‌‌های فرزاد حاتمی‌را بخوانید:

**دوبار در فاصله 10 روز کرونا گرفتم

من سال گذشته پیکان بازی کردم؛ فصل هم برایم خوب پیش رفت و چند گل 3 امتیازی برای پیکان زدم. در اوایل نیم فصل دوم اما دوبار متوالی به ویروس کرونا مبتلا شدم. بعد از تعطیلات نوروز 1400 یکبار تستم مثبت شد و بسیار سخت بر من گذشت. چون ماه رمضان هم بود، کمتر توانستم به خودم برسم و به همین خاطر بدنم ضعیف شد. با گذر از روزهای سخت اما بهبود یافتم و حتی تمریناتم را هم شروع کردم. 10، 12 روز بعد اما که همراه با باشگاه تست دادیم، دوباره تستم مثبت شد و به قرنطینه رفتم!

**3 ماه با کرونا درگیر بودم
فکر می‌کنم روی هم رفته نزدیک به 3 ماه درگیر ویروس کرونا بودم. واقعا دوران سختی را سپری کردم. تجربه بسیار بدی بود. فکر نمی‌کنم هیچ آدمی‌در جهان باشد که در فاصله 15 روز دوبار به کرونا مبتلا شده باشم. این اتفاقات سبب شد مدت زیادی دور از تیم باشد و بعد هم که بهبود یافتم آن قدر بدنم ضعیف شده بود که نمی‌توانستم بازی کنم. خداراشکر که در هفته‌‌‌های پایانی فقط توانستیم نتایج خوبی بگیریم و تیم رتبه مطلوبی در جدول به دست آورد.

01641173

**انصاریان با آن بدن قوی دوام نیاورد
متاسفانه ویروس کرونا اصلا به هیبت و بدن ضعیف و قوی نگاه نمی‌کند. آنهایی که مرا دیدند شاهد بودند که چقدر لاغر شدم. کرونا واقعا پیر و جوان و ضعیف و قوی ندارد. خدا علی انصاریان را رحمت کند. من خودم در فوتبال به ستون معروف هستم اما خدابیامرز انصاریان بدن فوق العاده قدرتمندی داشت. متاسفانه او حریف کرونا نشد و خداوند بیامرزدش.

**این ویروس به هیبت آدم‌ها نگاه نمی‌کند
این ویروس به قوی بودن و ضعیف بودن ربطی ندارد و به هیبت آدم‌ها نگاه نمی‌کند. درست جایی که باید می‌رود و به نوعی نقطه ضعف انسان‌ها را پیدا می‌کند. خداراشکر که من جان سالم به در بردم. من حدود 5 کیلو وزن کم کردم و یک نیم فصل از فوتبالم را از دست دادم.

**در دوران کرونا به مرگ فکر کردی؟
من اصلا از مرگ نمی‌ترسم. هر وقت به سراغم بیاید، استقبال می‌کنم. شاید 50 سال بگذرد اما بازهم از مرگ نمی‌ترسم. چون خداراشکر نه در حق کسی نامردی کردم و کاری انجام دادم. برگه ما سفید است و منتظریم تا فقط روی آن مهر بزنند!

**بار اول نگذاشتم پدر و مادرم بفهمند کرونا گرفته ام
من واقعا دوران سختی را در روزهای کرونایی گذراندم. حدود 3 ماه فقط خانه بودم و جایی نمی‌رفتم. برای مایی که عادت داریم تمرین کنیم و بچه‌ها را ببینیم، واقعا سخت است. از همه دوستانم، از خانواده ام و… دور بودم. جالب است که بار اول وقتی کرونا گرفتم، نگذاشتم پدر و مادرم متوجه بشوند. بار دوم اما چون کمی‌راحت تر بود به آنها گفتم.

**کرونا نگذاشت رکورد مارکوپولو بودنم را ارتقا بدهم!
این کرونای لعنتی دست و پای مرا بست و اجازه نداد رکورد مارکوپولو بودنم را ارتقا بدهم! باور کنید نیم فصل دو سه پیشنهاد داشتم که آقای تارتار پرسید می‌خواهی بروی اما گفتم حوصله جابه جایی ندارم. حالا اما در پایان فصل مجبورم دوباره جابه جا شوم چون زیاد راغب نیستم در پیکان بمانم.

**می‌خواهم برگردم و بازی کنم
می‌خواهم به فوتبال برگردم و ادامه داده و بازی بدهم. خداراشکر الان بدنم از نظر جسمانی برگشته است. من پارسال عملکردم خوب بود. الان هم 36 ساله هستم و توانایی ام کمتر از افرادی که سن بیشتری دارند و بازی می‌کنند نیست. سبک من البته با آنها فرق می‌کند. واقعا انگیزه دارم که بازی کنم و انشاالله ببینیم طی هفته‌‌‌های آینده چه می‌شود.

**می‌خواهم رکوردم را ارتقا بدهم

تمریناتم را به صورت اختصاصی دنبال می‌کنم. چند پیشنهاد هم دارم که البته خیلی جدی نیست. با این حال باید تصمیم بگیرم که به چه تیمی‌بروم. دوست دارم در تیم جدید بازی کنم چون بیشتر دنبال این هستم که رکوردم را در تیم عوض کردم ارتقا بدهم! (باخنده) خارج از شوخی اما در هفته‌‌‌های آینده تیم جدیدم را مشخص خواهم کرد.

دوست دارم حرفی را در پایان بزنم. کل دنیا واکسن زدند اما ما در ایران هنوز دنبال این هستیم ببینیم چه واکسنی خوب است که بزنیم یا نزنیم؟ متاسفانه در برخی کشورها از جمله ایران مسئولان اجازه نمی‌دهند رسانه‌ها واقعیت‌ها را منتقل کنند. اگر مردم دروغ نشوند و واقعیت‌ها را بدانند خیلی بهتر و راحت تر می‌توانند زندگی شان را برنامه ریزی کنند. باور کنید صداقت باعث پیشرفت کشور می‌شود و امیدوارم روزی برسد که شاهد از بین رفتن دروغ باشیم.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید