گزارش ویژه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از زندگی علی کریمی

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد – در سالروز تولد علی کریمی اسطوره فوتبال ایران سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا  در گزارشی به بررسی اتفاقات فوتبالی زندگی علی کریمی پرداخته و او را مارادونای آسیا خطاب کرده است.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این باره نوشته است : در حوالی این هزاره، طرفداران فوتبال ایران دوران خاصی را در تاریخ فوتبال خود باوجود بازیکنان مستعد شاهد بودند. این می تواند قابل بحث باشد که هیچ کدام از این بازیکنان شهرت علی کریمی را ندارد. با قدرت دریبل جادویی و توانایی غیر قابل پیش بینی، کریمی  در سراسر قاره آسیا در قرن بیست و یکم به خوشبختی دست یافت.

در روزی که او ۳۹ ساله می شود، AFC نگاهی به دوران حرفه ای گذشته علی کریمی، مارادونای آسیا دارد.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد شروع فوتبال کریمی می نویسد : بعد از بازی در نفت و سایپا، علی کریمی به تیم فتح تهران رفت. این تیم در حال حاضر وجود خارجی ندارد اما همیشه از آن به عنوان تیمی که کریمی ۱۸ ساله را در سال ۱۹۹۶ به فوتبال بزرگسالان معرفی کرد یاد می شود.

او خیلی زود توجه باشگاه های دیگر را با بازی هایش در تیم فتح جلب کرد. در سال ۱۹۹۸ و پیش از آنکه کریمی ۲۰ ساله شود، کریمی حرکت بزرگی به سمت پرسپولیس غول ایرانی داشت.

گزارش ویژه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از زندگی علی کریمی
گزارش ویژه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از زندگی علی کریمی

این گزارش پس از بررسی عملکرد علی کریمی در پرسپولیس به دوران حضور  وی در تیم الاهلی امارات اشاره می کند و می نویسد : علی کریمی خیلی زود به خارج از ایران رفت ولی بر خلاف آنچه که خیلی ها فکر می کردند، نه به اروپا.

او پرواز کوتاهی از روی خلیج فارس داشت تا به تیم الاهلی امارات بپیوندد. این تصمیمی بود که باعث سورپرایز خیلی ها شد ولی کریمی اعتقاد داشت این بهترین تصمیم است.

در این گزارش به دعوت علی کریمی به تیم ملی و بازیهای درخشان وی نیز اشاره شده است.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد پیوستن علی کریمی به بایرن مونیخ می نویسد : سئوال این بود که آیا کریمی می تواند در اروپا هم بازی کند، جایی که خیلی از همسن و سال‌هایش شانس خود را آزمایش کرده بودند. همانطور که انتظار می رفت، این انتقال در تابستان سال ۲۰۰۵ صورت گرفت، زمانی که ستاره ایرانی به تیم بایرن مونیخ پیوست.

او سومین بازیکن ایرانی بعد از علی دایی و وحید هاشمیان شد که به غول آلمانی پیوست. اگرچه او از حضورش در بایرن لذت می برد، مصدومیت مچ پا مانع ادامه دوران کریمی در بایرن شد. با این حال، او همانند علی دایی موفق شد در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی کند.

در ادامه این گزارش به بازی علی کریمی  در تیم ملی در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان اشاره شده است  و سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه از ترک تیم بایرن مونیخ از سوی کریمی به عنوان یک سورپرایز بزرگ یاد کرد.

گزارش ویژه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از زندگی علی کریمی
گزارش ویژه سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از زندگی علی کریمی
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید