گزارش وضعیت تیم ملی فوتبال ساحلی ایران

محمد احمدزاده کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی در گفتگویی با اشاره به ناملایمات در دوره ریاست شهاب‌الدین عزیزی خادم می‌گوید که در این دوره به او بی احترامی شده و مدت‌هاست که به وعده‌های خود برای پرداخت پاداش تیم ملی عمل نمی‌شود.

او درباره اوضاع فدراسیون فوتبال و برکناری شهاب‌الدین عزیزی خادم و شرایط نامساعد تیم‌ملی فوتبال ساحلی گفت:  تنها تیمی بودیم که در این دوره همه چیز به ضرر ما تمام شد. در بدترین موقع و با بدترین شرایط به مسابقات بین قاره‌ای رفتیم. الان هم با عزل آقای عزیزی‌خادم اوضاع فدراسیون فوتبال به هم ریخته است. من افتخار شاگردی آقای ماجدی را در تیم ملی فوتسال دارد. لطفا به وضعیت ما رسیدگی کنند. ما مشکلات زیادی داریم. اوضاع ما خوب نیست. امیدوارم بتوانم در این چند وقت ارتباطی با ایشان داشته باشم و مشکلات را به ایشان بگویم و بدانند حال و روز ما چگونه است.

او ادامه داد: امیدوارم همه کمک کنیم و اتفاق خوبی برای فوتبال ساحلی بیفتد. از طریق رییس دپارتمان فوتبال ساحلی پیگیر پاداش بازیکنان شدم اما جوابی ندادند. من تعارفی ندارم. هر کسی به من احترام بگذارد، احترام می‌گذارم. به عنوان کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی وظیفه خودم می‌دانم مشکلات را بگویم. در گذشته هم مشکلات بوده؛ کسی نمی‌گوید نبوده است. در زمان آقای تاج خیلی بدتر از این مشکلات را داشتیم اما داخل تیم به ما احترام می‌گذاشتند.

احمدزاده درباره دیدار با عزیزی خادم برای بیان مشکلات اظهار کرد: یک بار عزیزی خادم به تمرین تیم ملی آمد که من در آن مقطع در روسیه بود. چند باری درخواست دادم که می‌خواهم او را ببینم. من کاپیتان تیم ملی هستم و وظیفه خودم می‌دانم که یک سری از اطلاعات و حرف‌هایی که گفته نشده را به صورت شخصی با رییس فدراسیون در میان بگذارم. من از ایشان شناختی ندارم و قضاوت نمی‌کنم اما مشکلات را در صفحه شخصی خودم گفتم. چند باری هم گفتم که آیا می‌داند ما تیم ملی فوتبال ساحلی هم داریم؟ می دانم اخبار یا خبرهایی که در درون تیم ملی بود، به ایشان نمی‌رسید.

او به پرداخت نشدن پاداش ملی‌پوشان اشاره کرد و گفت: به ما قول دادند پاداش‌ها ملی‌پوشان فردای مسابقات پرداخت شود اما پنج ماه گذشت و هزار تومان هم نگرفتیم. ما نایب قهرمان مسابقات بین‌قاره‌ای شدیم. با بدترین شرایط به این مسابقات اعزام شدیم. تمام بازیکنان این مساله را می‌دانند. هر کسی بگوید خوب بود، خیانت کرده است. در گذشته هم شرایط ما خیلی بد بود اما افتضاح‌تر از این دوره را تجربه نکرده بودیم. ما می‌گوییم اشکال ندارد. ما برای پرچم کشورمان، مردم عزیز و خانواده‌های‌مان می‌رویم و تحمل می‌کنیم اما باید پاداش ما را بدهند. در گذشته و در دوره تاج سه سال یک بار پاداش می‌گرفتیم. از قبل این مساله را می‌دانستیم و دل‌مان به آن ۲۰۰ دلار خوش بود که اصلا در حد تیم ملی هم نبود.

احمدزاده یادآور شد: به ما وعده و وعید دادند که فلان کار را می‌کنیم. متاسفانه بچه‌های فوتبال ساحلی شرایط سختی را تحمل می‌کنند و روی هزار تومان پاداش خود هم حساب باز می‌کنند. خدا را شکر فوتبالی‌ها ستاره‌های ما هستند و ما مثل آن‌ها نیستیم. بهترین بازیکنان ما سالانه ۵۰، ۶۰ میلیون تومان قرارداد دارند. شرایط فاجعه است. ما به این ظلم کردن‌ها عادت کرده‌ایم اما قولی که داده بودند هم عملی نشد.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی با اشاره به بی‌احترامی رییس دپارتمان فوتبال ساحلی توضیح داد: من با فدراسیون فوتبال ارتباطی نداشتم و نتوانستم صحبتی کنم اما چند بار با آقای محتشم، رییس دپارتمان تماس گرفتم و پیام دادم اما جواب نداد. این اتفاق بی‌احترامی است. من پیگیر هستم و از کسی هم نمی‌ترسم. به هر حال باید حق ما را بدهند. در گذشته هم به ما این ظلم شده بود اما من هیچ وقت سکوت نکردم و الان هم سکوت نمی‌کنم. من بیخیال نمی‌شوم. باید پول بچه‌ها را بدهند. این پول حق بچه‌های ماست. پاداش ما را که از جیب خودشان نمی‌دهند. وظیفه ‌شان این است که پاداش ما را بدهند.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی گفت: من صبر ۱۷ سال پیش را ندارم. من دردها کشیدم که محمد احمدزاده شدم. دیگر طاقت ندارم که سکوت کنم که شاید پاداش ما را یک سال دیگر بدهند. دیگر خسته شدیم. من، مسلم مسیگر، حسن عبداللهی، پیمان حسینی و … با این وضعیت می‌سازیم. همیشه این شرایط بد بوده و روز به روز هم بدتر می‌شود. من به عنوان کاپیتان تیم از اعضای هیات رییسه و سرپرست فدراسیون فوتبال خواهش می‌کنم پیگیر این قضایا باشند.

وی ادامه داد: نباید این‌قدر مظلوم باشیم. نباید درجه آخر باشیم. نباید ما را در مرتبه آخر قرار دهند. اگر نمی‌خواهند تیم ملی را تعطیل کنند. هر چند حرف زدن ما هم فایده‌ای ندارد اما من سکوت نمی‌کنم. شاید آن‌ها را اذیت کنم. من حقم را می‌خواهم، حق بازیکنان را می‌خواهم. وظیفه من است که از حق‌شان دفاع کنم.

او درباره اینکه آیا قصد دیدار با ماجدی را دارد گفت: من از ایشان شناخت کامل دارم. سالیان سال با ایشان کار کردم. ایشان دردهای ما را راحت‌تر از هر کسی می‌داند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید