گزارش فکری از تیم نفت مسجدسلیمان

سرمربی تیم نفت مسجدسلیمان، محمود فکری، در گفت‌وگویی پیرامون شرایط و وضعیت نفت مسجدسلیمان و اردوی آن تیم در تهران، اظهار کرد: تمام تلاش این است که نفت مسجدسلیمان برای ادامه بازی‌های لیگ برتر آماده شود، هر چند که کار بسیار سختی داریم. فصل گذشته نیز در چنین شرایطی هدایت تیم را عهده‌دار شدم اما فکر می‌کنم شرایط از فصل گذشته سخت‌تر است زیرا آن زمان شاید در نتیجه‌گیری روند تیم خوب نبود اما تیم با قعر جدول چند امتیاز فاصله داشت و همین نیز فشار روحی روانی کمتری به تیم وارد کرده بود ولی اکنون با توجه به این‌که تیم نفت در انتهای جدول به سر می‌برد این موضوع فشار مضاعفی به بازیکن وارد کرده است و کار ما را نسبت به فصل قبل سخت‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر هم باید روی بحث روحی روانی تیم کار کنیم و هم این‌که در بحث فنی شرایط بهتری را برای تیم نفت رقم بزنیم تا بتوانیم در ادامه با کسب امتیازات لازم نفت مسجدسلیمان را در لیگ برتر حفظ کنیم.

سرمربی تیم فوتبال نفت‌مسجدسلیمان در پاسخ به این سوال که آیا تیم در لیگ برتر حفظ می‌شود؟ گفت: تمام تلاش ما این است که تیم را نگه داریم اما نباید مسائل و مشکلاتی که وجود دارد خیلی ما را اذیت کند. البته ما خودمان را آماده یکسری کمبودها کرده‌ایم اما اگر این مشکلات و کمبودها بیش از حد باشد مطمئناً در روندمان تأثیر می‌گذارد و کار را برای حفظ تیم سخت‌تر خواهد کرد. امیدوارم در بحث پشتیبانی و مالی مشکلات ما کمتر شود تا بتوانیم شرایط بهتری را نتیجه‌گیری داشته باشیم.

وی درباره جذب بازیکن در نیم‌فصل، عنوان کرد: لیست ورودی را داده‌ایم اما فعلا لیست خروجی فعلا نداشته‌ایم و زمانی که از جذب بازیکن مطمئن شدیم بازیکنان خروجی هم مشخص می‌شوند. البته برخی بازیکنان نیز به دنبال گرفتن رضایت‌نامه و جدایی هستند که در ادامه شرایط آن‌ها مشخص می‌شود. همچنین کرار جاسم فعلا با تیم است و قرار است به کارش ادامه دهد.

فکری ادامه داد: یکی از دغدغه‌ها این است که متاسفانه وقتی مربیان از تیمی‌جدا می‌شوند برخی بازیکنان نیز تصمیم به جدایی می‌گیرند در حالی که قرارداد بازیکن با باشگاه است و نباید با آمد و رفت مربیان از تیم‌ها جدا شوند. خود من هم در تیم‌های دیگر که مشغول به فعالیت بودم بعد از جدایی‌ام به این صورت نبود که بازیکنان بخواهند جدا شوند در حالی که شاید حتی حس وابستگی به من هم داشتند اما آن‌ها پای تعهدشان ماندند و بازی کردند. به هر حال یک باشگاه می‌تواند کادر فنی خود را تغییر دهد اما نمی‌تواند وقتی مربی‌اش می‌رود با جدایی چندین بازیکن هم مواجه شود زیرا شرایط جذب چندین بازیکن وجود ندارد. پس بازیکنان با باشگاه‌ها قرارداد دارند و باید تمرکزشان را روی تیم بگذارند و با تمام وجود تلاش کنند. بازیکنان ما نیز باید به همین صورت باشند تا بتوانیم نفت را از شرایط فعلی خارج کنیم.

وی همچنین درباره سطح لیگ برتر در نیم‌فصل نخست خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که هر فصل فوتبال ایران دارد و هر فصل هم بیشتر می‌شود این است که گل‌های زیادی در لیگ برتر رد و بدل نمی‌شود و کیفیت پایین است و این ایراد به این دلیل است که ما به فوتبال پایه‌مان توجه نمی‌کنیم و برای بازیکن‌سازی خیلی تلاش نداریم. خروجی لازم از تیم‌های پایه به تیم‌های بزرگسالان‌مان خیلی کم است و همین باعث می‌شود هر سال کیفیت لیگ‌مان پایین‌تر بیاید و بعد هم بازیکنانی که کمی‌رشد می‌کنند بلافاصله لژیونر می‌شوند و این نیز در کیفیت لیگ تاثیر می‌گذارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید