گزارش خبرگزاری «آسوشیتد پرس» و نظرات افشین قطبی در مورد تیم ملی فوتبال ایران

بنا به گزارش خبرگزاری «آسوشیتد پرس»، در حالی که تیم‌‌‌های ملی ژاپن و کره جنوبی آماده سازی دقیق خود را برای جام جهانی با تدارکات بسیار خوبی در برابر برزیل در ماه آینده آغاز کره اند اما تیم ملی فوتبال ایران یکی از  رقبای آمریکا در جام جهانی هنوز تدارک خوبی برای حضور در این مسابقات ندیده است.

تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی که از 21 نوامبر در قطر آغاز می‌شود، در گروه B با تیم‌‌‌های ملی انگلیس و آمریکا همگروه است. در حالی که گزارش‌هایی از ایران مبنی بر برگزاری بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران در ماه ژوئن با نیوزلند و صحبت در مورد بازی احتمالی با کانادا وجود دارد، تاکنون فدراسیون ایران هنوز تایید رسمی‌این بازی‌ها را اعلام نکرده است

افشین قطبی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در سال‌های 11-2009 به آسوشیتدپرس در این زمینه، گفت: به نظر می‌رسد برنامه مشخصی وجود ندارد. زمان بسیار مهم است و آمادگی برای موفقیت تیم ملی فوتبال ایران حیاتی است.

14010215000226 Test NewPhotoFree

وی افزود: بیشتر تیم‌ها قبلاً مسابقات را ترتیب داده اند و بسیاری از حریفان خوب دیگر در دسترس نیستند. ایران باید فوراً بازی‌های مناسبی را برای آماده‌سازی جام جهانی ترتیب دهد.

انتقادهایی در داخل ایران در مورد عدم تحرک برای برگزاری بازی دوستانه تیم ملی فوتبال ایران تاکنون وجود داشته است، به طوری که سرمقاله ماه گذشته تهران تایمز با عنوان: “ایران مثل همیشه فرصت طلایی را هدر می‌دهد.” بود.

میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون فوتبال ایران گفته است تا زمانی که جزئیات نهایی نشود هیچ بازی اعلام نخواهد شد.

تیم ملی فوتبال ایران در جایگاه 21 رده بندی فیفا قرار دارد و در حال حاضر با مربیگری دراگان اسکوچیچ، برای پنجمین بار به جام جهانی صعود کرده اما تاکنون از دور اول صعود نکرده است.

قطبی ادامه داد: من در دوران مسئولیتم، مانند کسانی که قبل و بعد از من آمدند، با بسیاری از این چالش‌ها مواجه شدم. مایوس کننده است زیرا تیم ملی فوتبال ایران دارای نسل طلایی از بازیکنان است و اگر آنها بهترین حمایت و آمادگی را داشته باشند، می‌توانند به پتانسیل واقعی خود در صحنه جهانی دست یابند.

14010109000664 Test PhotoN

کارلوس کی روش، جانشین قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران، از کیفیت بازی‌‌‌های دوستانه که ایران در آستانه جام جهانی 2018 با آن بازی کرد، شکایت کرد. در آن زمان ایران با ترکیه، لیتوانی، سیرالئون، الجزایر، تونس و ازبکستان بازی کرد.

اگر تدارکات تیم ملی ایران در چهار جام جهانی گذشته را مشاهده کنید، به جایی نخواهید رسید. این یک نتیجه گیری ساده است. کی روش در سال 2017 خواهان الگوبرداری از کره شد. در همان زمان، هفت بازیکن تیم ملی ایران در شبکه‌‌‌های اجتماعی خواستند که در زمان آماده سازی از کره جنوبی الگوبرداری کنند.

این بار کره جنوبی که در گروه H به همراه پرتغال، اروگوئه و غنا قرار گرفته است، در 2 ژوئن در سئول به مصاف برزیل می‌رود و چهار روز بعد با شیلی و در 10 ژوئن با پاراگوئه دیدار خواهد کرد.

ژاپن آمادگی خود را برای گروه E – شامل تیم‌‌‌های آلمان، اسپانیا و کاستاریکا یا نیوزلند – با رقابت با برزیل و پاراگوئه در هفته اول ژوئن آغاز خواهد کرد.

عربستان سعودی نیز از آسیا جواز حضور در این مسابقات را کسب کرده است و قطر به عنوان میزبان به صورت خودکار در این مسابقات حضور پیدا می‌کند. استرالیا و امارات متحده عربی در مرحله پلی آف آسیایی به مصاف هم خواهند رفت تا با تیم پنجم از آمریکای جنوبی برای یک سهمیه دیگر در قطر به مصاف هم بروند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید