گزارشی از چگونگی آماده سازی ورزشگاه برنابئو تیم رئال مادرید

چگونگی ساخت و آماده سازی یک ورزشگاه، نشانه ای از اهمیت یک باشگاه به هواداران و نشان دادن قدرت و توانائی آن باشگاه است. نمونه ای از این قدرت نمائی را می‌توان در فرآیند ساخت و آماده سازی ورزشگاه باشگاه رئال مادرید مشاهده کرد. آن باشگاه موفق شد ورزشگاه برنابئو را آماده برگزاری دوباره مسابقات فوتبال کند. فرآیندی که به لطف سرعت بالای کار در 10 روز گذشته رخ داد که نه تنها هیچ چیز متوقف نشد بلکه شرایطی به شکل پیش رفت که نیازهای بازیکنان، هواداران، خبرنگاران و افراد حاضر برای پخش زنده تلویزیونی کاملا فراهم شود. همین به نوعی قدرتنمایی جدید رئال مادرید به حساب می‌آید که در این زمینه همیشه جایگاه درخشانی داشته است. چمن مورد استفاده در روز یکشنبه دیروز در این ورزشگاه کاشته شده و برنابئو از همین حالا ورزشگاهی خاص و خارق العاده به نظر می‌رسد که پایان کامل کارش در ژانویه 2023 خواهد بود.

01642453

بدین ترتیب هواداران بار دیگر به این ورزشگاه بازخواهند گشت اما در دیدار اول برابر سلتا فقط 50 هزار نفر روی سکوها حضور دارند. ظرفیت ورزشگاه به دلیل انجام کارهای ساخت و ساز به شکل قابل توجهی محدود شده و انتظار می‌رود که چیزی حدود 30 هزار نفر به طور ثابت بتوانند دیدارهای تیمشان را از نزدیک تماشا کنند. هنوز محدودیت‌های بسیاری در ورزشگاه وجود دارد اما همه چیز با نهایت سرعت در حال انجام است، با این حال یک سال و نیم دیگر پیش از اتمام کامل کارها زمان باقی مانده است.

01642450

کارگرها در حال حاضر با نهایت سرعت مشغول کار هستند تا همه چیز برای دیدار روز یکشنبه آماده باشد. نصب کنندگان چمن طبیعی پیش از این کار نصب را به پایان رساندند و کارگران تلاش می‌کنند تا دسترسی‌ها را آسان کرده و موارد حیاتی را به پایان ببرند. اسکلت شماره چهار سقف در حال انتقال است و انتظار می‌رود که هواداران به زودی شاهد پایان یافتن سقف متحرک این ورزشگاه باشند. برج‌های دسترسی نیز کارشان به پایان رسیده است. این برج‌ها زیبا نیستند اما وجودشان برای ورود و خروج امن هواداران الزامی‌است. این کار در زمانی باورنکردنی و بسیار کوتاه انجام شد. هواداران نمی‌توانند از سمت شرقی وارد ورزشگاه شوند، بنابراین همه آنها از طریق سه جایگاه وارد خواهند شد. تلاش برای اتمام کار رختکن، فضای رسانه‌ای، نورپردازی و سیستم‌های عمومی‌جریان دارد. زمان زیادی فرصت برای انجام این کار باقی نمانده اما شکی نیست که برگزاری بازی در این ورزشگاه ممکن است و تماشای هواداران در آن فوق العاده خواهد بود.

01642451

از سوئی دیگر تمامی‌پروتکل‌های بازگشت به ورزشگاه با به کارگیری بیشترین معیارهای امنیتی انجام شده است. کارها 24 ساعت پیش از برگزاری بازی متوقف می‌شود و 200 نفر وظیفه راهنمایی هواداران برای ورود و خروج از ورزشگاه و یافتن جایگاهشان را برعهده دارند. علاوه بر این، بعضی از ورودی‌های جدید پهن‌تر هستند و پله‌های اضطراری نیز برای هرگونه شرایطی تعبیه شده است. باشگاه رئال امیدوار است که بازی روز یکشنبه بدون هیچ مشکلی برگزار شود. باید به خاطر داشت که قرار بود تمامی‌این کارها همزمان با برگزاری بازی‌ها در ورزشگاه انجام شود اما این شیوع جهانی ویروس کرونا بود که به کار رئال سرعت بخشید و به محض این که شرایط به حالت عادی برگشت، این تیم نیز تصمیم گرفت به خانه برگردد.

01642452

در این میان جایی که هنوز آماده نیست بخشی از سکوهای هواداران است. بخشی از سکوهای بالا و پایین قسمت جنوبی و غربی هنوز ساخته نشده و در دیدارهای ابتدایی قابل استفاده نخواهد بود. این موضوعی است که در دیدارهای ابتدایی به چشم دوربین‌ها خواهد آمد. تکمیل این سکوها با توجه به زمان محدود تعیین شده غیرممکن بود. با وجود تمام این مشکلات، مدیران رئال اطمینان دارند که ورزشگاه آماده برگزاری بازی است و این کار را به خوبی هرچه تمام‌تر انجام خواهد اد. در واقع این بازی یک جشن تاریخی به حساب می‌آید چون فوتبال بار دیگر به برنابئو برمی‌گردد و این آغاز درخشش ورزشگاه خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید