گزارشی از جلسه کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا

امروز هشتمین نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا به میزبانی منامه پایتخت بحرین برگزار شد.

شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در این نشست حضور داشت و در بخشی از حرف هایش به موضوع مهم و کلیدی اصلاح قانون حضور بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت. در این نشست مهدی تاج ئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان به عنوان نائب رئیس AFC حضور داشت.

شیخ سلمان رئیس AFC در زمینه افزایش تعداد سهمیه باشگاه‌ها در لیست بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: تغییراتی در قوانین بازیکنان خارجی در لیگ قهرمانان آسیا رخ داد. همچنین تغییراتی در تقویم مسابقات انجام شد. تمام این اقدامات در راستای بهبود وضعیت بازیکنان، باشگاه ها  و تیم‌‌‌های ملی انجام شده است.

دو هفته پیش کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد باشگاه‌‌‌های فوتبال می‌توانند از فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا بدون محدود بازیکنان خارجی به همراه خود بیاورند. ولی تنها حق استفاده از 4 بازیکن خارجی در ترکیب تیمشان دارند.

عربستان تنها کشوری است که در لیگش مجوز حضور 7 لژیونر خارجی به هر باشگاهش داده است. با تغییر این قانون بیشترین منفعت را سعودی‌ها می‌برند. چون می‌توانند با 7 بازیکن خارجی وارد رقابت‌‌‌های لیگ قهرمانان آسیا شوند و به شکل چرخشی  چرخشی از بازیکنان خارجی شان استفاده کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید