گرداب کاوئو ؛ تلفیقی از قدرت طبیعت و هنر معماری بشر

گرداب کاوئو ؛ تلفیقی از قدرت طبیعت و هنر معماری بشر

گرداب کاوئو  covão do conchos  یکی از چشم نوازترین مناظر کشور پرتغال است که به ماهی کوهستان نیز شهرت دارد.شاید برایتان غیر قابل باور باشد که این گودال حاصل طبیعت نیست و معماران پرتغالی سازنده آن هستند.
ویدیو زیر لحظاتی کوتاه از مناظر طبیعی گرداب کاوئو را به تصویر می‌کشد.

در گرداب کاوئو زیبایی طبیعت و هنر معماری انسان با هم تلفیق شده اند تا یکی از دیدنی ترین جاذبه‌‌‌های توریستی دنیا را خلق کنند.

گرداب کاوئو به شدت مورد توجه گردشگرانی است که علاوه بر طبیعت گردی چاشنی شجاعت را نیز در وجود خود دارند، زیرا این گرداب  زیبا ۱۵۱۹ متر طول دارد و سقوط درون این گودال حاصلی جز مرگ ندارد.

گرداب کاوئو در سال ۱۹۵۵ ساخته شد تا آب رودخانه ریبرا داس ناوس را به دریاچه پشت سد کمپریدا منتقل کند.در واقع این سد بخشی از سد آبی – برقی کمپریدا است.این گودال بر فراز بلندترین کوه پرتغال قرار دارد که برای رسیدن به آن باید ساعتها پیاده روی و کوهنوردی کرد.وجود این گرداب در میان کوهستان مانند ماهی متحرکی نظرها را به خود جلب می‌کند به همین دلیل است که گودال کاوئو را ماهی کوهستان می‌نامند.

برای کسی قابل تصور نیست در منطقه ای کوهستانی که از طراوات و زیبایی برخوردار است گودالی وجود داشته باشد که اگر به آن نزدیک شوید توسط جریان آب به درون مکیده خواهید شد.زیبایی‌‌‌های منطقه به حدی است که گردشگردان بیم آن دارند که محو تماشای مناظر شوند و در لحظه ای به درون گرداب مرگ آور سقوط کنند.

زیبایی فوق العاده این گودال باعث شده است با دیدن تصاویر این گودال باورمان نشود که این گردابی واقعی است اما وجود گردابی با این عظمت و زیبایی حقیقت دارد. بر فراز بلندترین کوه پرتقال و در نزدیکی منطقه ای به نام گواردا گرداب کاوئو وجود دارد که حدود ۶۲ سال است وجود خزه‌ها و گیاهانی که در دهانه آن رشد کرده اند زیبایی اش رو چندین برابر میکند.

ویدیوهای بیشتر در سایت صدای معتمد را می‌توانید با کلیک روی لینک زیر مشاهده نمایید:

 ویدیو‌‌‌های صدای معتمد

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید