کنار کشیدن باشگاه تراکتور از نقل و انتقالات

باشگاه تراکتور به دلیل شکایت بازیکنان سابق با محرومیت نقل و انتقالاتی مواجه شده و برای ورود به بازار باید باید یک میلیون و 500 هزار دلار به بازیکنان سابق پرداخت کند که در این بین کوین کنستانت بدون انجام بازی محکومیت 820 هزار دلاری را به تی تی‌ها تحمیل کرده و استوکس و اروین نیز روی هم نزدیک به 600 هزار دلار از باشگاه تبریزی طلبکار هستند.

باتوجه به این که مراحل دادخواهی تراکتور در کمیته استیناف فیفا و دادگاه عالی ورزش سپری شده و کار به حکم نهایی رسیده است، تی تی‌ها فرصتی برای تعلل ندارند و باید در یک ماه آینده این بدهی را پرداخت کنند و در غیر این صورت باید منتظر احکامی‌سنگین تر از محرومیت نقل و انتقالاتی باشند. در موارد مشابه، کسر امتیاز، حذف از مسابقات بین المللی و در آخر سقوط به لیگ یک، محکومیت هایی بوده که فیفا در نظر گرفته است.

بدهی باشگاه بنابراین با سود 5% سالیانه و همچنین هزینه دادرسی حدود 45 میلیارد تومان خواهد بود که معادل بودجه تیم‌های مدعی برای ورود به بازار نقل و انتقالات است. اما سرخپوشان آذربایجان برای عبور از قفل فیفا روی پنجره خود باید این رقم را بپردازند تا مقدمه ای برای ورود به بازار پرخرج تابستانی باشد.

مطلب مهم اینکه محمدرضا زنوزی در دو سال گذشته و باتوجه به افت درآمدهایش از شرکتهای مختلف، رقم پرداختی اش به باشگاه تراکتور را کاهش داده و در اثر آن وضعیت مالی این تیم بهم خورده و بسیاری از بازیکنان نیز تصمیم به جدایی گرفته اند.

تا اینجای کار، محمدرضا خانزاده، مهدی تیکدری، مسعود شجاعی، اشکان دژاگه جدایی خود را قطعی کرده‌اند و حمید بوحمدان، میثم تیموری و میلاد فخرالدینی قراردادی با باشگاه ندارند و بازیکنانی چون هادی محمدی و محمد عباس زاده نیز می‌توانند قرارداد خود را فسخ کنند.

در همین رابطه جمشید نظمی‌مدیرعامل تراکتور آب پاکی را روی دست هوادارانی ریخت که انتظار داشتند برای فصل آینده تیمی‌قدرتمند را در اختیار داشته باشند: پنجره نقل و انتقالات ما بسته است و برای حل این مشکل به 45 میلیارد تومان بودجه نیاز داریم. تراکتور بودجه محدودی دارد و مانند تیم‌های دولتی نیست که هزینه‌های بی‌حد و حساب انجام بدهد و بازار نقل و انتقالات را به هم بریزد. باشگاه‌های خصوصی با توجه به مشکلات موجود در کشور، با مشکلات اقتصادی مواجه هستند و باید شرایط را در نظر بگیریم و اگر با پرداخت 45 میلیارد تومان پنجره نقل و انتقالاتی را باز کنیم، نباید انتظار بستن یک تیم گران قیمت را داشته باشیم.

وی همچنین از هواداران تراکتور خواست تا برای فصل آینده صبوری بیشتری داشته باشند تا تراکتور «پوست اندازی» کند:  ما تیم گران قیمتی نخواهیم بست، اما تیم خوبی خواهیم داشت. شاید ستاره و فوق ستاره نداشته و مجبور باشیم از این فصل عبور کنیم تا برای آینده تیمی‌قدرتمندتر و در حد انتظار هواداران ببندیم.

تراکتور که در دوره مالکیت بنیاد تعاون سپاه به دلیل امکان جذب بازیکن سرباز همیشه دست بالا را در نقل و انتقالات داشت، در سه سال نخست محمدرضا زنوزی هم همیشه جزو باشگاه‌‌‌های متمول و فعال در نقل و انتقالات بود و با خرید خارجی‌‌‌های گران قیمت و کاپیتان‌‌‌های تیم ملی، عزم خود برای قهرمانی را نشان می‌داد اما حالا در سال چهارم به نظر می‌رسد مشکلات مالی باعث شده تا تراکتور از عرصه مدعیان در نقل و انتقالات نباشد و حتی اسمی‌هم از «تراکتور کهکشانی» وجود نخواهد داشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید