کمک یک باشگاه انگلیسی به دختران فوتبالیست افغانستان

در ارتباط با تحولات افغانستان، باشگاه لیدزیونایتد با همکاری شرکت آر او کیت که خیریه‌ای فعال در زمینه فوتبال و صلح جهانی است نامه‌ای به بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نوشته تا روند دریافت ویزای دختران فوتبالیست افغانستان و قبول پناهندگی آنها از سوی این کشور را سرعت ببخشد.

این تیم 32 نفره به همراه مربیان و خانواده‌هایشان در حال حاضر به صورت موقت در پاکستان حضور دارند اما ممکن است در صورت بازگشت به کشور خود با خطر جدی مواجه شوند. کاشف صدیقی، موسس سازمان فوتبال برای صلح، که سابقه حضور در تیم پاکستان را نیز دارد گفت:«تلاش برای یافتن جایگاهی امن و دائمی‌برای این تیم ادامه دارد.»

01647255

آندره‌آ رادریتزانی، مدیر باشگاه لیدز، نیز از این تلاش حمایت کرده و مدعی شد که باشگاه آماده است تا در رقم زدن آینده‌ای خوب و آرام برای این دختران همکاری کند. لیدز می‌گوید که تمامی‌این بازیکنان می‌توانند در تیم‌های پایه و جوانان این باشگاه به میدان بروند.

کمک‌های انسان دوستانه باشگاه لیدز در حالی شکل گرفته که این تیم شرایط خوبی را در فصل جدید لیگ برتر پشت سر نمی‌گذارد. با این حال شاگردان بیلسا موفق شدند در جام اتحادیه به دور بعدی صعود کنند و امیدوار هستند که بتوانند در هفته‌های آتی نیز عدم نتیجه‌گیری خود در مسابقات لیگ برتر را جبران کنند. این تیم روز شنبه باید در الاند رود به مصاف وستهام برود و امیدوار است که بتواند با سه امتیاز از این بازی خارج شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید