کلینتون: مردم خواهان بریتانیای مدرن نبودند

سرویس بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد -هیلاری کلینتون با بیان اینکه خودش مقصر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری است، گفت که باید به رفراندوم بریگزیت در بریتانیا به چشم هشداری درباره ریاست جمهوری بالقوه ترامپ نگاه می‌کرد.

وی همچنین در ادامه سخنان خود، گفت: فکر می‌کردم رئیس‌جمهور خوبی برای آمریکا خواهم شد، نمی‌دانستم که قرار است در انتخابات ببازم. احساس مسوولیت‌ وحشتناکی دارم که چرا متوجه نشدم چگونه باید این شخص را شکست دهم. حتما باید راهی وجود می‌داشت اما من به آن نرسیدم.

کلینتون با اشاره بر تاثیری که ناجیل فاراژ، رهبر سابق حزب استقلال بریتانیا (یوکیپ) بر رئیس جمهور آمریکا داشته است، گفت، او از کمپین جمهوری‌خواهان در پی رفراندوم بریگزیت حمایت کرد.

کلینتون همچنین با بیان این موضوع که مردم خواهان بریتانیای مدرن نبودند، توضیح داد: مردم در رفراندوم ژوئن، علیه بریتانیای مدرن و اتحادیه اروپا رای دادند و معتقد بودند که اتفاق خوبی برایشان می‌افتد. اتفاق مشابهی هم در انتخابات آمریکا افتاد، اما گمان نمی‌کردم که ما انقدر آسیب‌پذیر باشیم ولی نهایتا مشخص شد که ما اشتباه می‌کردیم. فاراژ برای اعلام حمایت از ترامپ به آمریکا آمد و نصف حرف‌هایش را به توهین‌های بسیار شخصی علیه من اختصاص داد و ترامپ را به عنوان یک نر غالب، یک گوریل پشت نقره‌ای (نر بالغ) معرفی کرد. به آن تصاویر و آنچه آنها درباره موارد قابل قبول و غیر قابل قبول می‌گویند، فکر کنید.

با این حال کلینتون دموکرات تاکید کرد عواملی به جز کمپین او در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیر گذاشت و اخیر هم با انتشار کتابی شکست خودش را تحلیل کرد. این وزیر امور خارجه سابق آمریکا که کتابش با عنوان “آنچه رخ داد” ماه سپتامبر به بازار آمد، به ساندی تایمز گفت، گمان می‌کند اعتماد به نفس ترامپ با پیروزی ناگهانی رفراندوم بریگزیت بریتانیا در ژوئن ۲۰۱۶ تقویت شده باشد. در آن رفراندوم ۵۱.۹ درصد از مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید