کلوپ: سبک مربی‌گریم با توجه به بازیکنانی که داشته‌ام ثابت نبوده است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- یورگن کلوپ سرمربی سابق دورتموند درباره اوایل دوران حضورش در لیورپول گفت: وقتی به لیورپول آمدم مشخص بود که باید خیلی چیزها تغییر کند اما زمان لازم داشتیم و یک شبه نمی‌شد همه کار کرد.

یورگن کلوپ افزود: به همین خاطر از مالکان زمان خواستم تا آن موقع هیچ‌وقت از مربیگری تیمی‌اخراج نشده بودم اما می‌دانستم که شرایط لیورپول متفاوت است و اگر نتوانم تا مدت مشخصی اوضاع را بهتر کنم، اخراج می‌شوم بنابراین در اولین مصاحبه گفتم که بعد از ۴ سال اتفاقات خوبی می‌افتد.

کلوپ ادامه داد: این‌طور نبود که ۴ سال زمان کافی باشد اما حداقل زمان مورد نیاز بود بعد از گذشت چند بازی همه مربی‌ها و مالکان به کار تیم ایمان داشتند دیگر هیچ‌کس هیچ‌وقت از من نپرسید چقدر زمان لازم است.

وی تصریح کرد: بعد از بازی برگشت با بارسا شنیدم که جینی بسیار از بابت فیکس نبودن عصبانی شده! اما در تمرینات متوجه چیزی نشده بودم به همه گفته‌ام که لازم نیست حتما از بابت بازی نکردن خوشحال باشند اما نباید در تمرینات چیزی نشان دهند.

کلوپ اضافه کرد: بعد از بازی می‌توان درباره‌اش صحبت کرد اما قبل از بازی نه. اگر قبل از بازی کسی برای صحبت پیشم بیاید یعنی متوجه شرایط تیم نشده اگر به خوبی تمرین کند و بعد از بازی بیاید، من همیشه آماده شنیدن حرف‌هایش هستم.

کلوپ خاطرنشان کرد: ذهنیت ما تغییری نخواهد کرد مأموریت این تیم تمام نشده و ما هم‌چنان برای پیشرفت و کسب موفقیت‌های بیش‌تر خواهیم جنگید به طور مثال فصل قبل برای دومین بار به فینال اروپا رسیدیم اما لیگ را با ۱ امتیاز یا حدود ۱۱ میلی‌متر اختلاف از دست دادیم.

وی یادآورشد: بازی فینال را در پیش رو داشتیم یا می‌بردیم یا می‌باختیم اما می‌دانستیم که حتی در صورت باخت دوباره در فینال هم چیزهای زیادی یاد می‌گیریم، مانند باخت به مادرید در فینال سال قبل.

وی با تاکید بر اینکه سبک مربی‌گری من از ابتدا تا حال با توجه به بازیکنانی که داشته‌ام ثابت نبوده است، افزود: چیزهایی مثل علاقه‌ام به گرفتن سریع توپ از حریف، همیشه بوده اما هیچ‌گاه بازیکنان را مجبور به اجرا یک سبک و ایده مشخص نمی‌کنم بلکه بر اساس توانایی آن‌ها سیستم تیم را طرح می‌کنم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید