کلانی :پیشوند فرهنگی درفوتبال گم شده

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- حسین کلانی پیشکسوت فوتبال ایران راجع به عدم توجه باشگاه‌ها به مسائل فرهنگی گفت: من در جریان امور جاری باشگاه‌ها نیستم. آنچه مشخص است هر یک از باشگاه‌های لیگ برتری، پیشوند فرهنگی دارند اما به نظرم خیلی برای آن برنامه ریزی نداشته اند.

حسین کلانی با بیان اینکه از بحث توجه به هوادار و آگاه کردن آنها برای حفظ احساسات خود در مواقع اضطراری غافل بوده ایم. اظهار کرد: تماشاگر حق دارد وقتی به ورزشگاه می‌آید خودش را تخلیه کند اما نباید اتمسفر ورزشگاه اجازه دهد تا انرژی خود را صرف توهین‌های لحظه‌ای به تیم رقیب کند.

کلانی درباره شروع دوباره رقابت‌های لیگ برتر با دستور ستاد مقابله با کرونا در ورزش ابرازکرد: از نظر من باید فوتبال را با شرایط فعلی ادامه داد تا در آینده‌ای نا معلوم امیدوار به اتفاقات خوب باشیم.

وی با اشاره به اینکه مشخص است که هواداران تا مدتی نمی‌توانند وارد ورزشگاه شوند. چاره‌ای هم جز این نیست، افزود: من فکر می‌کنم حالا که امور جاری در حال انجام است و جامعه تا حدی به شرایط عادی بازگشته است بد نیست که فوتبال هم با رعایت تمام امور بهداشتی دنبال شود.

پیشکسوت فوتبال ایران با تاکید بر اینکه اولویت در هر جامعه‌ای با سلامتی است، یادآورشد: به هر حال مشکل فعلی در زمینه سلامتی، جهانی شده است و نباید چیزی را مهم‌تر از جان انسان‌ها متصور شویم.

وی راجع به شانس بالای قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر اضافه کرد: درست است که این تیم باز هم لایق قهرمانی است اما نباید فراموش کنیم که بازی‌ها ادامه دارد و هر اتفاقی ممکن است در جدول بیفتد.

کلانی در پایان با تاکید روی صحبت‌های قبلی خود مبنی بر جلوگیری وزارت ورزش از جذب بازیکن و مربی خارجی برای باشگاه‌های استقلال تهران و پرسپولیس تصریح کرد: خیلی دیر چنین تصمیمی گرفته شده است اما باز هم باید آن را به فال نیک گرفت.

کلانی گفت: چشم آبی‌ها از ما برتر نیستند. آنها هم مثل فوتبالیست‌های ایرانی ضریب خطا و اشتباه دارند. نباید گول بخوریم و دارایی‌های ورزشکاران ایرانی را نادیده بگیریم. فکر و ذهن ایرانی، هوش بالایی دارد که در قالب بازیکن و مربی می‌تواند چاره ساز باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید