کفاشیان و تغییرات فدراسیون فوتبال

در حاشیه آیین رونمایی از طرح‌های تاریخ شفاهی ورزش ایران علی کفاشیان در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره برکناری شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: با تغییر اساسنامه فدراسیون، شرایط تغییر کرد. در اساسنامه قبلی هیات رئیسه می‌توانست عضوی از مجمع را به هر دلیلی تعلیق کند و بعد از آن در مجمع تصمیم‌گیری اصلی صورت بگیرد.

رییس سابق فدراسیون فوتبال ادامه داد: خودم کمی تعجب کردم و تصور داشتم که نمی‌توان برای یکی از اعضای هیات رئیسه این کار را انجام داد. به نظر می‌رسد صرف نظر از اینکه افراد چه عملکردی داشته‌اند، باید طوری اساسنامه را ببینیم که به فوتبال آسیب نرسد.

کفاشیان گفت: یکی از آسیب‌هایی که فوتبال ما همیشه دیده این است که در گذشته بلاتکلیفی در مدیریت‌هایش وجود داشته است. نمی‌گویم که دوره من دوره خوب یا موفقی بود ولی مقداری ثبات وجود داشت و در این ثبات، کارها پیش رفت. فدراسیون ما یک سال با سرپرستی اداره شده و حالا باید دوباره با سرپرست اداره شود. این روند نمی‌تواند برای فوتبال خوب باشد.

وی در خصوص انتشار اخباری مبنی بر جادوگری در فدراسیون فوتبال، گفت: مسائلی مثل جادوگری خرافات است و کسی که به خرافات پایبند باشد دوام نمی‌آورد.

کفاشیان درباره احتمال حذف تیم ملی ایران از جام جهانی اظهار داشت: از یک سال پیش هم این موضوع مطرح شده بود. فیفا اعلام کرد که اساسنامه فدراسیون باید به گونه‌ای تدوین شود که این نهاد مستقل از دولت باشد. اگر این اساسنامه در زمان تعیین‌شده از سوی فیفا، از سوی نهادهای قانونی داخل کشور به تصویب نرسد، احتمال کنارگذاشتن تیم ملی ایران از جام جهانی وجود دارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید