کفاشیان: فدراسیون فوتبال باید غیر دولتی شود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی کفاشیان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با اشاره به اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: باید قطعا اصلاحاتی انجام بدهند و انتخابات فدراسیون فوتبال هرچه زودتر برگزار شود. بلاتکلیفی فوتبال ما در این شرایط خوب نیست و برای فوتبال ما یک امتیاز منفی به دنبال دارد.

علی کفاشیان با اشاره به اینکه به اعتقاد من، در همین اصلاحات باید روی استقلال فدراسیون فوتبال کار کنیم تا فدراسیون غیردولتی شود، اظهار کرد: البته این موضوع قطعا به مصوبه مجلس نیاز دارد.

کفاشیان تصریح کرد: هم‌اکنون فدراسیون یک نهاد عمومی‌غیردولتی به شمار می‌رود که باید هرچه زودتر اصلاحات اساسنامه در آن شکل بگیرد.

وی در ارتباط با برگزاری یا لغو مسابقات لیگ در فصل نوزدهم با توجه به شیوع ویروس کرونا، عنوان کرد: فکر می‌کنم نهادهای تصمیم‌گیرنده در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، با نگاه به شرایط، زمان‌ مسابقات را دست‌کاری می‌کنند تا مشکلی برای برگزاری لیگ‌ها ایجاد نشود.

کفاشیان خاطرنشان کرد: اکنون کل لیگ‌ها و ورزش‌های دنیا به خاطر کرونا تعطیل است. با این حال، بعد از اتمام این شرایط می‌توان لیگ را از سر گرفت و برگزار کرد. همه در وضعیت خاصی قرار گرفته‌اند.

او درباره اساسنامه قبلی و همچنین اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال هم گفت:”اساسنامه قبلی که فرستاده بودند تایید شده و با آن کار کردیم. در اساسنامه جدید هم استقلال فدراسیون کاملا دیده شده است. فیفا گفته بود وزیرورزش در مجمع نباشد و همه این را پذیرفتند. الان در واقع تصمیم گیر اصلی خود مجمع و هیات رئیسه هستند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم اشکال خاصی وجود ندارد برای این که این اساسنامه هم تایید شود. ماجرای عمومی/غیردولتی هم مصوبه مجلس و قانون است و برای همه فدراسیون وجود دارد. این قانونی نیست که به راحتی بتواند برداشته شود و اگر این اتفاق بیفتد باید برای دیگر فدراسیون‌‌‌های دیگر هم باشد.

کفاشیان گفت: فیفا باید توجیه شود که این موضوع هیچ ربطی به زیرسوال رفتن استقلال فدراسیون ندارد. بالاخره هر فدراسیونی در هر کشور، علاوه براینکه تابع مقررات فیفا است تابع مقررات خودش هم هست. باید صحبت‌‌‌های خوبی با فیفا انجام شود تا آنها پذیرند که اسقلال فدراسیون حفظ شده و کسی در انتخابات دخالت نمی‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید