کریمی: متاسفانه فوتبال ما از داوری‌مان جلوتر است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مرتضی کریمی‌کمک داور اسبق فوتبال ایران با بیان اینکه متاسفم بگویم که اکنون فوتبال ما از داوری‌مان جلوتر است، گفت: به جز علیرضا فغانی کدام داور مطرح را در سطح آسیا داریم؟

مرتضی کریمی‌افزود: در حال حاضر با حرف‌هایی که از سوی کارشناسانی نظیر حسین عسگری می‌شنویم متوجه می‌شویم که اختلافی بین دپارتمان و کمیته داوران پیش آمده آن هم در حالیکه در دپارتمان داوری شاهد حضور آدم‌های کوچکی هستیم که در گذشته شاید به عنوان تایپیست و مسئول فنی وارد این دپارتمان شده‌اند.

کریمی‌با تاکید بر اینکه صفیری مدیر شایسته‌ای است، ابراز کرد: ولی برخی تلاش می‌کنند او را از میدان خارج کنند تا دوباره خودشان بیایند و مسئولیت بگیرند اما نباید صفیری را دلسرد کنیم.

وی در مورد اظهارات حسین عسگری مبنی بر اینکه «انتخاب داور دربی بی‌کفایتی کمیته داوران است» اظهار داشت: حسین عسگری مدتی است که مدام علیه کمیته داوران فدراسیون فوتبال صحبت می‌کند و موضع‌ می‌گیرد که این خودش نشان می‌دهد او با اسماعیل صفیری سرپرست کمیته داوران اختلاف نظر دارد.

او یادآورشد: نباید بخاطر تغییر داور دربی این همه علیه کمیته داوران جوسازی شود. سرپرست کمیته داوران با بررسی‌هایش فردی را برای داوری دربی انتخاب کرده که از سوی مقام بالاتر یا حتی کمیته صیانت یا جایی دیگر این انتخاب تغییر کرده است. اتفاق خاصی رخ نداده همه باید به داوری کمک کنیم

وی تصریح کرد: آقای عسگری سن شما هم بیش از ۶۵ سال شده و بهتر است از دوران بازنشستگی خود لذت ببرید. اکنون که من این حرف‌ها را می‌زنم نه داورم، نه ناظر داوری هستم اما دلم برای داوری می‌سوزد و دوست دارم داوری فوتبال‌مان پیشرفت کند. داوری به اندازه کافی از بیرون از جامعه داوری مورد هجمه هست نباید از خانواده داوری هم ضربه بخورد و از آن انتقاد شود.

کریمی‌خاطرنشان کرد: شاید حسین عسگری در جوابم بگوید مرتضی کریمی‌لکه ننگی بوده اما من می‌گویم اگر من خراب شدم هم دلیلش تصمیم‌گیرندگان داوری در همان زمان بودند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید