کره شمالی و آمریکا ؛ اختلافات هرروز پررنگ تر می‌شود

سرویس بین الملل پایگاه خبری صدای معتمد – تنش میان آمریکا و کره شمالی همچنان ادامه دارد. ایالات متحده دیروز اول مهر در مرز هوایی کره شمالی تعدادی بمب افکن به پرواز درآورد که این عمل هشداری به پیونگ یانک محسوب می‌شود.

کره شمالی و آمریکا ؛ اختلافات هرروز پررنگ تر می‌شود

پنتاگون اعلام کرده: این اولین بار در قرن جاری است که آمریکا عملیاتی هوایی در این محل انجام می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: عملیات روز شنبه پیامی‌روشن به پیونگ یانگ است که ترامپ گزینه‌‌‌های مختلفی برای مهار تهدیدات آنها در اختیار دارد.دانا وایت برنامه‌‌‌های تسلیحاتی کره شمالی را بزرگترین خطر منطقه و حتی جهان برشمرد.

بمب افکن‌‌‌های به پرواز درآمده از پایگاه نظامی‌آمریکا در گوام برخواسته بودند و هواپیماهای جنگی ژاپن آنها را همراهی می‌کردند. گرچه این بمب افکن‌ها نیروی اتمی‌آمریکا به شمار نمی‌روند ولی قادر به حمل مقادیر زیادی بمب‌‌‌های عادی هستند.

ساعتی پیش از این عملیات، وزیر امور خارجه کره شمالی حمله موشکی به آمریکا را غیرقابل اجتناب دانست.ری یونگ هو که در مجمع عمومی‌سازمان ملل سخن می‌گفت صحبت ترامپ در مورد رهبر کشورش را اهانت به این کشور خواند و گفت: وقتی ترامپ رهبر کره شمالی را مرد کوچک موشکی می‌خواند اهانتی بزرگ به کشور ما صورت داده و این اهانت پرتاب موشکی ما را به ایالات متحده ضروری و غیر قابل اجتناب می‌کند.

وزیر امور خارجه کره شمالی ترامپ را فردی خودپسند و روان پریش توصیف کرد که مجنون است. زی یونگ هو، ترامپ را تنها کسی دانست که مشغول عملیات و رفتارهای آسیب زننده است و اضافه کرد:  اگر این رفتار به مرگ آمریکایی‌های بی‌گناه منجر شود،ترامپ مسئول آن خواهد بود.

این اظهارات وزیر خارجه کره شمالی با واکنش توئیتری ترامپ همراه شد. ترامپ نوشت: «اگر حرف‌های این آقا تکرار فکر و ذکرهای “مرد کوچک موشکی” باشد، آنها به زودی سرنوشت دیگری را تجربه خواهند کرد و دوام نخواهند آورد.»

کیم جونگ اون نیز بلافاصله به این اظهارات پاسخ داد و گفت: “اقداماتی در سطح بالا” علیه ایالات متحده اتخاذ خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید