چینی: هنوز جانشین بازیکن مهمی‌مثل کریمی‌در استقلال یافت نشده

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی چینی پیشکسوت آبی پوشان با بیان اینکه در بازی اول مشخص شد هنوز جانشین بازیکن مهمی‌مثل علی کریمی‌در استقلال یافت نشده بیان داشت: کریمی‌بازیکن مهم و بزرگی بود. او تنها یک هافبک بازیساز نبود و ویژگی‌های منحصر به فردی داشت که مهمترین آن کارگردانی در تیم بود.

علی چینی اظهار کرد: کریمی‌خیلی زود خودش را به بازیکن صاحب توپ می‌رساند و قبل از آنکه توپ را تحویل بگیرد با آنالیز سریعی که در ذهن داشت بهترین گزینه را انتخاب کرده و بهترین پاس را می‌داد. در واقع او سرعت انتقال بالایی داشت و مهمتر از آن اعتمادی بود که به لحاظ فنی کل مجموعه تیم به او داشت. از شوتزنی و گلزنی‌های او هم که به راحتی نمی‌توان گذشت.

وی اضافه کرد: اینکه استقلال می‌تواند به واسطه استفاده از بازیکنان جدیدی که در این فصل به خدمت گرفته تنفسی داشته باشد اتفاقی کاملاً خوب است و امیدوارم این بازیکنان جدید بتوانند خیلی زود در این تیم جا بیفتند. چون مهمتر از خرید بازیکن جدید، جا افتادن آن در تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس است.

چینی اظهار داشت: نکونام از مربیان جوان و خوش فکر در فوتبال ایران است و با استمراری که در فولاد داشته توانسته افکارش را به خوبی در این تیم جا بیندازد. لذا باید در این فصل به فولاد کاملاً احترام گذاشت و این تیم را مثل سال گذشته تیمی‌قدرتمند و مدعی دانست. چنینی تیمی‌در خانه بسیار خطرناک‌تر است و امتیاز گرفتن از آن به راحتی میسر نخواهد بود.

پیشکسوت آبی پوشان بیان داشت: با اینکه استقلال در زمان نقل و انتقالات فاقد مربی بود، اما آنها توانستند درست در پست‌هایی که احساس نیاز به بازیکن داشتند نفراتی را جذب کنند و می‌توان گفت نقاط ضعف این تیم ترمیم شد. تنها نگرانی من فاز دفاعی تیم است.

چینی تصریح کرد: ما بی تعارف فصل گذشته در فاز دفاعی مشکلاتی داشتیم و در هفته اول هم مس رفسنجان نتوانست به تیم فشار وارد کند تا مشخص شود آیا این مشکلات از بین رفته یا هنوز به قوت خود باقی است. شاید فولاد بتواند تیمِ فکری را در فاز دفاعی هم محکی خوب و جدی بزند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید