چراغپور: مدیر کمیته آموزش باید خلاقیت و نوآوری داشته باشد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- جلال چراغپور کارشناس فوتبال ایران درباره انتقادهای اخیرش از کمیته آموزش فدراسیون توضیح داد: منظور صحبت‌های من یک نفر خاص نبود و هیچ کسی نباید از این حرف‌ها ناراحت شود.

جلال چراغپور اظهار کرد: فردی که در راس کمیته قرار می‌گیرد باید خلاقیت و نوآوری داشته باشد و آموزش فوتبال کشور خود را به رفتن به سفرهایی مانند مالزی، کره جنوبی و سنگاپور ارجحیت بدهد.

چراغپور در این باره ادامه داد: وی باید به محتوای آموزش توجه کند و کتاب‌ها، جزوات جدید و حتی دست نوشته مربیان صاحب سبک جهان مانند پپ گواردیولا، یورگن کلوپ و ژوزه مورینیو را برای آموزش مربیان ایرانی ترجمه کند.

کارشناس فوتبال ایران تصریح کرد:در جامعه جهانی متدهای کوچینگ مربیان تراز اول جهان را به مربیان جوان درس می‌دهند و برای آنها کلاس فوق‌العاده می‌گذارند. مسئولان کمیته آموزش ما هم نباید به هوای AFC بنشینند زیرا کنفدراسیون آسیا مانند قهوه خانه‌ای شده که همه با هم در آنجا می‌نشینند و چای می‌خورند. شیوه‌های آموزشی AFC فوتبال ما را به جایی نمی‌رساند. این نظرات من در مورد یک شخص نیست.

وی افزود: خواهش می‌کنم مدرسان فوتبال ایران به این سوال با وجدان پاسخ دهند. سوال من این است چند سال است آنها یک مطلب را درس می‌دهند؟ فقط ۲۰ روش کوچینگ تدریس شده و فردی که این روش‌ها را یاد بگیرد مدرک مربیگری B کسب می‌کند.

او خاطرنشان کرد: در مرحله بعدی ۲۰ کوچینگ دیگر تدریس شده و به کارآموزان مدرک A اعطا می‌شود. در نهایت برای کلاس حرفه‌ای نظر کارآموزان را دریافت کرده و به آنها می‌گویند به صورت مثال برای دفاع چپ چه نظری دارید؟

چراغپور ادامه داد: یک مربی را با صرف مبلغی به ایران می‌آورند و نهایت آموزش وی این می‌شود که مربیان برای انتقال توپ از زمین یک به دو چه طرح‌هایی دارند اما در فوتبال حرفه‌ای اروپا برای دریافت مدرک B، مربی باید یک بحث مدرن ابداع کند و سپس طرح خود را کوچینگ کند تا بتواند چنین مدرکی بگیرد. نمی‌دانم این همه تفاوت برای چیست؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید