چراغپور: از زمان کی‌روش نتوانسته ایم جلوی گل خوردنمان را بگیریم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- جلال چراغپور، کارشناس فوتبال کشورمان گفت: ما از زمان کی‌روش و جام ملت‌ها تا کنون، نتوانسته ایم جلوی گل خوردنمان را بگیریم. ما در این بازی پس از چندین سال، ۳ دفاعه بازی کردیم که یک تحول است. مانند سبک آقای کنته اما مدرن تر. یکی از دلایلی که در این بازی تاکتیک‌‌‌های حمله حریف جواب نداد، هماهنگی و بازی عالی سه دفاعه کنعانی زادگان، خلیل زاده و پورعلی گنجی بود.

جلال چراغپور اظهار کرد: وقتی ما از سه دفاع استفاده می‌کنیم، باید از دروازه بانی استفاده کنیم که هماهنگی تکنیکی و رفتاری و استراتژیک با آن سه مدافع داشته باشد. آقای اسکوچیچ این درس را دارد به تیم ملی می‌دهد. الان هم تنها بازی مهم و نگران کننده برای همه ما، بازی با بحرین است. باید بحرین را ببریم. اگر بحرین را نبریم، در همین دور مقدماتی حذف می‌شویم.

وی تصریح کرد: هرجوری که شده برای صعود باید از سد بحرین عبور کنیم. به نظر من بازی عراق و بحرین و تساوی آن بازی، مماشات بود تا اینکه بحرین با تساوی با ما نیز شانس صعود داشته باشد. باید کاری که کمترین ریسک و بیشترین بازدهی را دارد، برای شناخت و عبور از بحرین انجام شود.

چراغپور در پایان صحبت هایش خاطرنشان کرد: بحرین همان تیمی‌است که پس از حذف کردن ما، پرچم عربستان به دست گرفتند و دور زمین رقصیدند! بازی در زمین بیطرف انجام خواهد شد و آنها به تهران و به حضور ۱۰۰ هزار نفر تماشاگر ایرانی نمی‌آیند. باید تیمی‌سرعتی با مرکز دفاعی فشرده و بدون حفره سازمان بدهیم. آقای اسکوچیچ خوب فکر می‌کند و خوب حرکت می‌کند. حتی تیم ما با سیستم ۳-۲-۵ هم در این دیدار بازی کرد. این سیستم معنی دارد. این بسیار شجاعانه و به هدف حمله وری است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید