چالش VAR در جام جهانی فوتسال

چندی پیش فیفا تصمیم گرفت پس از اضافه کردن کمک داور ویدئویی به فوتبال (VAR)، این تکنولوژی را برای اولین باردر فوتسال نیز استفاده کند و قرار شد در جام جهانی ۲۰۲۱ این موضوع اجرائی شود. به همین خاطر پیش از شروع جام نیز در این زمینه جلساتی با داوران گذاشته و آموزش‌های لازم به آنها داده شد اما به نظر می‌رسد این تکنولوژی حالا به پاشنه آشیل برای فیفا تبدیل شده و آبروی داوری جام جهانی را برده است.

در بازی ونزوئلا با کاستاریکا در دور اول مرحله گروهی داوران حتی با استفاده از این تکنولوژی نیز پنالتی مسلم به سود ونزوئلا را تشخیص ندادند اخیرا نادیده گرفتن دو گل صحیح در این رقابت ها جنجالی شده است.

نختین مورد در بازی لیتوانی میزبان مسابقات با قزاقستان بود که صحنه عجیب داوری به سود تیم لیتوانی میزبان جام‌جهانی رقم خورد و در کمال ناباوری داوران با تکنولوژی کمک داور ویدئویی هم توپ وارد شده به دروازه لیتوانی را گل تشخیص ندادند تا شائبه جانبداری از تیم میزبان مطرح شود اما وقتی این اتفاق در جریان بازی ویتنام با پاناما نیز تکرار شد مشخص شد که داوران هنوز به خوبی با این تکنولوژی آشنایی پیدا نکرده اند. در این بازی نیز توپی که کاملا از خط دروازه پاناما رد شد را داوران گل تشخیص نداده و نماینده آسیا را برای رسیدن به گل برتری به زحمت انداختند تا جنجالی دیگر را شاهد باشیم.

62033299

62033301

انتهای پیام

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید