پیشنهاد دولتی برای خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی، مهدی مسکنی، در گفت‌و‌گویی  در خصوص پیشنهادی که به دفتر رئیس جمهوری برای واگذاری استقلال و پرسپولیس ارائه شده است اظهار داشت: ما پیشنهادی را در قالب تعاونی به دفتر ریاست جمهوری ارائه کردیم و آنها هم این درخواست را به وزارت ورزش و اقتصاد و دارایی ارجاع داد.

وی افزود: درخواست ما ماه گذشته ارائه شده و سپس آنها به دو وزارتخانه دیگر ارجاع دادند اما تا امروز هیچ پاسخی ارائه نشده است.حتی یک نشست با سازمان خصوصی سازی برگزار کردیم و قرار شد آنها طرح ما را بررسی کنند.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: باشگاهی مثل رئال مادرید یا خیلی از باشگاه‌های اروپایی همه به صورت جمع سپاری موفق شدند. باشگاهی مثل تراکتور به صورت تک مالکیتی اداره شد و بازخورد مثبتی از آن صورت نگرفت اما تا به حال جمع سپاری تجربه نشده است.

مسکنی تاکید کرد: در یک دهه اخیر بچه‌های دانشگاه تهران اطلاعات خوبی را در این زمینه جمع آوری کرده‌اند و مطالعات خوبی در این زمینه صورت گرفت تا باشگاه‌ها به صورت تعاونی اداره شوند. باشگاهی مثل آرسنال زمانی که با جمع سپاری پیش رفت موفق شد و از نظر اقتصادی شرایط خوبی پیدا کرد. در مجموع بستر تعاون این فضا را دارد که بار را به دوش بکشد و به همین دلیل در وزارت تعاون چنین پیشنهادی به رئیس جمهوری ارائه کردیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید