پیشرفت ۸۲ درصدی راه آهن مراغه – ارومیه

به گزارش سرویس صنعت پایگاه خبری صدای معتمد به نقل از روابط عمومی‌و امور بین الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور،معاون وزیر راه و شهر سازی گفت: پیشرفت فیزیکی طرح راه آهن مراغه به ارومیه به ۸۲ درصد رسیده و کمتر از ۱۲ کیلومتر از ریل گذاری این خط باقی مانده است.

پیشرفت ۸۲ درصدی راه آهن مراغه – ارومیه

خیراله خادمی‌افتتاح این پروژه  را موجب اتصال استان آذربایجان غربی به استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین و تهران دانست که موجب رونق و توسعه اقتصادی مردم منطقه خواهد شد.

معاون وزیر راه وشهر سازی از اتمام عملیات ریل‌گذاری این محور در آینده ای نزدیک خبر داد و تاکید کرد: حدود ۱۲ کیلومتر تا پایان عملیات ریل‌گذاری این محور باقی مانده است.

وی از پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی این طرح خبر داد و افزود: هم اکنون زیرسازی مسیر اصلی راه آهن مراغه- ارومیه با پیشرفت فیزیکی۹۸ درصد و مسیر مهاباد- نقده با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی مراحل نهایی را طی می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار طرح را طبق موافقتنامه ۸۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:‌ اعتبار در نظر گرفته شده برای امسال ۱۲۵ میلیارد تومان است که ۴۳۲ میلیارد تومان آن هزینه نشده است و مطالبات کل طرح نیز ۳۰ میلیارد تومان محاسبه شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه با اشاره به ۱۱ دستگاه گالری به طول هزار و ۷۵۲ متر در این مسیر خاطرنشان کرد: در مسیر راه آهن مراغه- ارومیه همچنین ۱۰۸ دستگاه پل بزرگ به طول ۲ هزار و ۳۰۰ متر طراحی و اجرا شده است.

بهره‌برداری از ایستگاه راه‌آهن ارومیه  در آینده ای نزدیک

وی همچنین در این سفر از روند عملیات اجرایی ایستگاه ارومیه بازدید کرد و در این خصوص اظهار داشت: ایستگاه تشکیلاتی ارومیه به عنوان بزرگترین ایستگاه راه آهن محور مراغه- ارومیه با زیربنای حدود ۱۶ هزار و ۶۰۰ مترمربع با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های ایستگاه‌سازی در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در دست ساخت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: فاز اول ایستگاه راه‌آهن نقده و ارومیه با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد در مراحل تکمیل برای بهره‌برداری است و به زودی سوت قطار در ایستگاه شنیده می‌شود.

خادمی‌در انتها از احداث ایستگاه ارومیه در داخل شهر خبر داد و عنوان کرد: ‌طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پس از افتتاح ایستگاه فعلی، یک ایستگاه صرفا مسافری در داخل محدوده شهری و جنب پایانه مسافری برون شهری در شهر ارومیه احداث خواهد شد.

منبع
روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور
نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید