پیروز قربانی از شانس بالای استقلال برای قهرمانی می‌گوید

کاپیتان اسبق استقلال، پیروز قربانی، در گفتو‌گویی در خصوص شرایط فعلی تیم استقلال اظهار داشت: ‌باید قبول کنیم استقلال الان کاملترین تیم لیگ است. این تیم در حمله و دفاع دارای بالانس و به شایستگی در صدرجدول قرار گرفته است. با احترام به همه تیم‌ها، استقلال از همه بهتر و فنی‌تر بازی می‌کند.

وی افزود: فنی بازی کردن به معنای زیبا بازی کردن نیست. یعنی شما توانسته‌اید در فاز حمله و دفاع تیمتان بالانس یا همان تعادل را برقرار کنید. شاید اول فصل بسیاری به فرهاد مجیدی خرده می‌گرفتند که بازیکنانی گرفته که در سطح استقلال نیستند و… اما الان می‌بینیم همین بازیکنان یک تیم خیلی خوب را تشکیل دادند و صدرنشین هستند. هیچ اتفاقی بی دلیل نیست. امیدوارم در این  6هفته آخر هم استقلال با همان تمرکز اول فصل را داشته باشد و قهرمان لیگ شود.

کاپیتان اسبق استقلال در مورد بازی مهم هفته بیست و پنجم مقابل سپاهان که باید با پرسپولیس نیز بازی کند و در واقع نقشی کلیدی در تعیین مسیر قهرمانی دارد، گفت: بازی سختی است. باید قبول کنیم سپاهان در فاز هجومی‌بازیکنان خیلی خوبی دارد و تیم بسیار خوبی است. با اینحال مشکلاتی در فاز دفاعی دارند. بالانسی که استقلال دارد را سپاهان ندارد و یکی از تفاوت‌های دو تیم در فصل جاری همین است.

وی افزود: افرادی که فنی هستند می‌دانند بالانس یعنی چه و این مساله یک نکته بسیار مهم است. به عنوان مثال تیم لیورپول متعادل‌ترین و بالانس‌ترین تیم دنیا است. به همین خاطر در چهار تورنمنت مدعی می‌شود. الان استقلال بالانس‌ترین تیم لیگ از نظر تاکتیکی است و با شایستگی صدر نشین شده، کسی نمی‌تواند بگوید استقلال شانسی صدرنشین است. نه، اینطور نیست. این تیم بالانس دارد و روند منطقی و معقولی را هم طی کرده است. سپاهان در فاز حمله بسیار خوب است اما در فاز دفاعی چنین شرایطی ندارد. همین مساله نکته خوبیست. ان‌شاءالله استقلال از آن استفاده کند و بتواند برنده بازی شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید