پور سید آقایی خبر داد: تعیین تکلیف خط ۷ مترو تا دو هفته آینده

سرویس اجتماعی پایگاه خبری صدای معتمد -محسن پور سید آقایی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه قرار است تمام امکانات شهرداری را به کار گیریم که مشکل ترافیک حل شود، گفت: امیدواریم در پایان ۴ سال تهران دیگری را تحویل دهیم.

وی در خصوص ایمنی در خط ۷ مترو و متوقف شدن بهره‌برداری در این خط، گفت: برخی دوستان شورا معتقدند ایمنی در خط ۷ رعایت نشده است البته گزارش‌هایی هم نوشته‌ام، هیأت کارشناسی تشکیل داده‌ایم و قرار است تا دو هفته آینده گزارشی در این زمینه ارائه کنند. بعد از آن بازدید می‌کنیم و تصمیم‌گیری در خصوص این خط صورت می‌گیرد. عجله‌ای هم نداریم. نیامده‌ایم سر کار که بگوییم کار قبلی‌ها اشتباه است و در کار را تخته کنیم.

 معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص تعطیلی رادیو صدای شهر گفت: فکر نمی‌کنم تعطیل شده چون از من دعوت کرده‌اند و من هم رفتم اصلاً تلقی من این نبود که تعطیل شده است.

وی در خصوص تاکسی‌های اینترنتی، گفت: این تکنولوژی در تمام دنیاست و نباید خلاف جهت آب شنا کنیم. حسن تاکسی‌های اینترنتی این است که هر کجا برود دوباره مسافرگیری می‌کنند و برمی‌گردند و همین امر تردد خالی را کاهش می‌دهد. ما باید تاکسی‌های خودمان را هم مجهز کنیم.

پور سید آقایی با بیان اینکه ۲۰ شبکه اینترنتی فعال مسافربری داریم، گفت: هیچ کس هیچ کنترلی نمی‌کند و از کسی هم مجوز نگرفته‌اند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: در وزارت کشور آیین‌نامه مدون در این زمینه در حال تدوین است و ما هم آیین‌نامه‌ای تهیه کرده‌ایم و از شرکت‌های اینترنتی بزرگ هم خواسته‌ایم پیشنهادات خود را بدهند تا یک آیین‌نامه درست مدون شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ۲۲۰۰ دستگاه تاکسی جدید از ابتدای سال تاکنون خریداری شده است، گفت: هنوز حدود ۶ هزار تاکسی در تهران باید نوسازی شود.

پور سید آقایی در خصوص توسعه مترو در شهرک‌های اقماری، گفت: توسعه مترو در شهرک‌های اقماری نباید بر عهده شهرداری باشد پولی که از مردم تهران می‌گیریم باید خرج مردم شود. البته طرح مشترکی با وزارت راه داریم و وزارت راه آمادگی دارد قبول مسئولیت کند و شهرداری در این زمینه کمک می‌کند.

وی تأکید کرد که شهرداری کمک می‌کند متولی نیست و اعلام کرد ما متولی همه عالم نیستیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در خصوص طلب شهرداری از دولت، گفت: طلب شهرداری از دولت برمی‌گردد به رویکرد ما که حسابداری باشد یا رویکرد گفتاری. یک پولی در سال‌های گذشته در بودجه مصوب می‌شد و دولت باید تا پایان همان سال پرداخت می‌کرد. اگر دولت نتواند آن پول را تا پایان سال بدهد جز در مباحث مالی جزو بدهی محسوب نمی‌شود چرا که بودجه دولت سالیانه است و می‌گویند سال تمام شده و عدم تخصیص اعتبار به دلیل نبود منابع بوده است. نمی‌توان تخصیص‌های نداده را جمع کرد و بگوییم طلبکاریم. دولت مصوب کرده بود که پول را بدهد ولی تأمین درآمد نداشته و البته هیچ دستگاه اداری نمی‌تواند این گونه طلب مالی کند.

پور سید آقایی به جلسه‌ای که شب گذشته با نوبخت داشتند اشاره کرد و گفت: در این جلسه دستور دادم تمام پول امسال شهرداری پرداخت شود.

وی همچنین در خصوص ورود واگن‌های جدید به مترو، گفت: مناقصه‌ای ۶۷۲ واگن برگزار شده و به دنبال خرید هستیم البته دو سال طول می‌کشد تا این واگن‌ها وارد شود اما دولت برای هزار واگن تهران ردیف گذاشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید