پرسپولیس، فاتح بزرگ هفته دوازدهم لیگ

تیم فوتبال سپاهان اصفهان در مهمترین دیدار هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال،  از ساعت ۱۶ امروز(چهارشنبه) در ورزشگاه امام خمینی (ره) شهر اراک با قضاوت وحید کاظمی‌به مصاف پرسپولیس رفت که این دیدار در  نهایت با برتری یک بر صفر پرسپولیس خاتمه بیابد.

در آستانه این دیدار کارت بازی منوچهر صفورف نیز صادر شد تا او برای اولین بار در فهرست پرسپولیس قرار بگیرد.

با این حال این دیدار از ساعت ۱۶ با سوت وحید کاظمی‌آغاز شد.

یکی از نکات ویژه این دیدار نیمکت نشینی همزمان شهریار مغانلو و سجاد شهباززاده بود و در غیاب این دو محمدرضا خلعتبری در نوک پیکان حمله سپاهان قرار داشت.

در دقیقه ۸ حرکت تند و سریع سپاهانی‌ها با ضربه محمدرضا خلعتبری همراه بود که این ضربه را حامد لک به کرنر فرستاد تا اولین موقعیت جدی این دیدار راهی به دروازه پرسپولیس نداشته باشد.

در دقیقه ۱۵ شوت امید عالیشاه از راه دور از بالای دروازه کِنت به بیرون رفت.

۲ دقیقه بعد حرکت محمدرضا خلعتبری در شلوغی محوطه جریمه پرسپولیس ایجاد موقعیت کرد که ضربه او پس از عبور از بین پاهای سید جلال حسینی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقیقه ۲۴ سانتر زیبای محمدرضا خلعتبری با ضربه سر سروش رفیعی همراه شد و ضربه زیبای او به صورت خطرناک از کنار دروازه تیم میهمان به بیرون رفت.

در دقیقه ۳۳ روی حرکت زیبای وحید امیری و سانتر علی شجاعی، کمال کامیابی نیا موفق شد با ضربه سر شیرجه‌ای روی تیر ۲ دروازه تیم میزبان را باز کرده تا پرسپولیس از میزبانش پیش بیافتد.

پرسپولیس با «کمال» به کامیابی رسید؛ سرخ‌ها در یک‌قدمی‌صدر

د ر دقیقه ۳۵ ضربه سر گولسیانی به شکلی خطرناک از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

در دقایق پایانی نیمه نخست امید عالیشاه به خاطر مصدومیت زمین بازی را ترک کرد و مهدی ترابی جانشین وی شد.

این جدال در نیمه نخست با برتری پرسپولیس خاتمه یافت.

داور در نیمه نخست به فرشاد احمدزاده، سروش رفیعی و گئورگی ولسیانی از سپاهان و علی نعمتی و میلاد سرلک از پرسپولیس اخطار داد.

پرسپولیس با «کمال» به کامیابی رسید؛ سرخ‌ها در یک‌قدمی‌صدر

در نیمه دوم این سپاهان بود که روند هجومی‌خود را ادامه داد تا نتیجه را جبران کند و از این رو، در ابتدای نیمه دوم هر دو مهاجم خود یعنی شهباززاده و مغانلو را به زمین فرستاد.

در دقیقه ۵۱ شوت مهدی ترابی را کنت مهار کرد تا اختلاف بیشتر از این نشود.

در دقیقه ۶۱ در شلوغی محوطه جریمه پرسپولیس شوت امید نورافکن به تور کناری دروازه برخورد کرد تا برتری پرسپولیس پا بر جا بماند.

یک دقیقه بعد ضربه سر شهباززاده روی ارسال از کرنر راهی به دروازه پرسپولیس نبرد.

در ادامه حملات دنباله دار سپاهان، شوت فرشاد احمدزاده از زیر دستان حامد لک عبور کرد و در آستانه ورود به دروازه، سید جلال حسینی مانع فروپاشی قفس توری پرسپولیس شد.

در دقیقه ۶۶ نیز شوت زیبا سروش رفیعی را حامد لک به سختی و در دو مرحله مهار کرد.

در دقیقه ۷۹ شوت جلال الدین علی محمدی به شکلی خطرناک روی تور دروازه لک فرود آمد. سیامک نعمتی در این دقیقه از داور اخطار دریافت کرد.

داور برای نیمه دوم ۳ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد.

همچنین علی شجاعی هم به خاطر تاخیر در پرتاب اوت از کاظمی‌کارت زرد دریافت کرد.

این دیدار در نهایت با برتری یک بر صفر پرسپولیس خاتمه یافت.

با ۳ امتیاز این مسابقه پرسپولیس ۲۵ امتیازی شد و پشت سر استقلال در رده دوم جدول قرار گرفت. سپاهان هم ۲۲ امتیازی ماند و با یک پله سقوط به رده سوم جدول رسید.

ترکیب سپاهان:

کریستوفر کنت، گئورگی ولسیانی، محمد نژادمهدی، دانیال اسماعیلی‌فر، امید نورافکن، جلال علی‌محمدی، مسعود ریگی، سروش رفیعی، فرشاد احمدزاده، محمدرضا حسینی( ۴۶ سجاد شهباززاده)، محمدرضا خلعتبری(۴۶ شهریار مغانلو).

ترکیب پرسپولیس:

حامد لک، سید جلال حسینی، علی نعمتی، مهدی شیری(۶۷ فرشاد فرجی)، علی شجاعی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، وحید امیری، سیامک نعمتی، امید عالیشاه (۴۴ مهدی ترابی)، عیسی آل کثیر(۸۹ رضا اسدی).

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید