پایان رأفت و حال پرسپولیس امروز

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، پایان رأفت، در گفت‌وگویی در خصوص شکست پرسپولیس مقابل سپاهان و قهرمانی استقلال در لیگ برتر اظهار داشت: در ابتدا قهرمانی تیم استقلال را‌‌‌‌‌‌‌‌ به هواداران این تیم تبریک می‌گویم؛ چراکه آنها امسال تیم خوبی داشتند و از اول فصل هم مشخص بود که برای قهرمانی می‌جنگند، اما به هر حال این را‌‌‌‌‌‌‌‌ در نظر داشته باشند که پرسپولیس رکوردار قهرمانی در لیگ است. متأسفانه در دو سه سال اخیر پرسپولیس از ستاره‌ها خالی شد و بازیکنان این تیم جذب لیگ‌های خارجی شدند. در این سال‌ها بازیکنانی مثل بیرانوند، طارمی، شجاع، علیپور، کنعانی‌زادگان، محرمی و… از پرسپولیس رفتند و این تیم خالی از ستاره شد. از این اتفاقات در فوتبال زیاد است اما پرسپولیس همیشه قهرمان خواهد بود.

وی ادامه داد: پرسپولیس امسال هم برای قهرمانی جنگید و حتی در بازی شب گذشته مقابل سپاهان تا لحظه آخر روحیه جنگندگی داشت و واقعا حیف شد که این تیم قهرمان نشد. به نظر من پرسپولیس باید بازیکنان باکیفیت‌تر و قبراق‌تری جذب می‌کرد. تیم امسال مشکلات زیادی داشت و تغییرات مدیریتی کار را‌‌‌‌‌‌‌‌ سخت کرده بود. امیدوارم که در پرسپولیس یک خانه‌تکانی اساسی انجام شود و دوباره شاهد باشیم که این تیم صلابت گذشته خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ به دست بیاورد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص اینکه نقش کادر فنی این تیم را‌‌‌‌‌‌‌‌ در اتفاقات این فصل چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: باید قبول کرد که برانکو موفق شد تحول بزرگی در پرسپولیس ایجاد کند و سیستم‌های زیادی در این تیم جا انداخت. او ساختار خیلی خوبی درست کرد؛ چراکه فوتبال ایران را‌‌‌‌‌‌‌‌ خیلی خوب می‌شناخت و با روحیه پیشکسوتان و بازیکنان آشنا بود. بعد از برانکو هم کالدرون به پرسپولیس آمد و او هم راه برانکو را‌‌‌‌‌‌‌‌ ادامه داد اما بعد از حضور یحیی گل‌محمدی تغییرات بیشتری در پرسپولیس به وجود آمد و بازیکنان بیشتری از پرسپولیس رفتند. این در حالی است که آن زمان 70 درصد شاکله تیم ملی را‌‌‌‌‌‌‌‌ بازیکنان پرسپولیس تشکیل می‌دادند. متأسفانه در فوتبال ایران ستاره‌ها خیلی کم شده‌اند و دیدید که حضور بازیکنان ازبکستانی و تاجیکی هم نتوانست گره‌ای از مشکلات پرسپولیس باز کند.

رأفت تصریح کرد: در فوتبال ایران شرایط به گونه‌ای است که به مربی زمان زیادی نمی‌دهند؛ چراکه طاقت هواداران کم است. استقلال هم بعد از حدود 10 سال قهرمان شد و برای قهرمان شدن شما نیاز به فاکتورهای زیادی دارید. زمانی که سردار آجورلو به استقلال آمد، من به دوستان استقلالی‌ام گفتم که امسال سال راحتی دارید چراکه سردار آجورلو یک مدیر باتجربه است که به خوبی از عهده مسائل یک باشگاه برمی‌آید. البته باید بگویم که یحیی گل محمدی هم مربی توانمندی است و هواداران و پیشکسوتان نباید غیرمنطقی او را‌‌‌‌‌‌‌‌ بزنند. شما فکر می‌کنید اگر یحیی گل‌محمدی استعفا بدهد چه خواهد شد؟

وی در پاسخ به این سؤال که در هفته‌های گذشت و به ویژه از دیشب در فضای مجازی هواداران پرسپولیس خواهان کناره‌گیری کادر فنی شده‌اند و نظر شما در این خصوص چیست، اظهار داشت: همان‌طور که گفتم برای قهرمان شدن ابزار زیادی لازم است. وقتی یک باشگاه از بازیکنان ستاره خالی می‌شود باید صبور بود. اگر باشگاه یحیی را‌‌‌‌‌‌‌‌ کنار بگذارد و مربی خارجی بیاورد چیزی حدود 70-60 میلیارد پول لازم است. این در حالی است که مربی خارجی برای جا افتادن زمان لازم دارد. به نظر من کادر فعلی باید تقویت شود، هر چند که دستیاران یحیی همگی خوب هستند اما یک دستیار خوب خارجی اگر به این کادر اضافه شود شرایط بهتر خواهد بود. نباید احساسی برخورد کنیم؛ چراکه این مسأله به جز ضربه زدن به تیم کار دیگری نخواهد کرد. هوادار حق دارد عصبانی باشد اما باید واقع‌بین بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد صدای معتمد :
بستن
دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید