پاری سن ژرمن بدون مسی هم می‌برد.

امشب و در چارچوب هفته سیزدهم لیگ یک فرانسه پاری سن ژرمن در خانه بوردو به مصاف آن تیم رفت؛ تیمی‌که در 12 تقابل اخیر خود مقابل پاریس هیچ بردی کسب نکرده بود.

لیونل مسی که در دیدار روز جمعه پی اس جی برابر لیل با مصدومیت از ناحیه همسترینگ مواجه شده و بازی با لایپزیش را از دست داد، به بازی امشب هم نرسید تا پوچتینو تیمش را در برابر بوردو در غیاب وی راهی زمین کند. نیمار و امباپه دو ستاره دیگر پاریس در این دیدار در ترکیب اصلی حضور داشتند و دیگر تغییر مهم در ترکیب صدرنشین فرانسه، بازگشت کیلور ناواس به درون دروازه بود.

بوردو که از حمایت تماشاگرانش بهره می‌برد، شروع بهتری نسبت به پاریس داشت و تا دقیقه 20 شاهد ایجاد چند موقعیت خطرناک از سوی این تیم به روی دروازه پی اس جی بودیم. پاریسی‌ها رفته رفته از فشار حریف کاستند و موفق شدند در دقیقه 27 روی کنترل زیبا و ضربه حرفه ای نیمار از داخل محوطه جریمه به گل اول برسند. پاریس بعد از گل دوم موقعیت‌‌‌های خطرناک دیگری هم داشت که مهمترین آن را امباپه در دقیقه 36 در شرایط تک به تک با دروازه بان از دست داد.

شاگردان پوچتینو پیش از به صدا در آمدن سوت پایان بازی در نیمه اول، اختلاف را به دو گل افزایش دادند تا کار راحت تری در نیمه دوم داشته باشند؛ روی همکاری زیبای نیمار و امباپه، ستاره برزیلی پاریس گل دوم خود در این دیدار را به ثمر رساند؛ در آن سو امباپه هم دو پاس گل به نام خود در این نیمه ثبت کرد تا نشان دهد جز گلزنی در گلسازی هم بازیکن موفقی است.

بوردو برای جبران در نیمه دوم، شروع خوبی داشت و چند موقعیت خطرناک هم روی دروازه پاریس ایجاد کرد اما عکس العمل‌‌‌های خوب ناواس مانع از به هدف رسیدن این موقعیت‌ها شد؛ مهار شوت دیدنی بازیکن بوردو از پشت محوطه جریمه در دقیقه 52 یکی از زیباترین واکنش‌‌‌های گلر پاریس در این لحظات بود. دو دقیقه بعد از این موقعیت، نیمار می‌رفت سومین گل خود را هم به ثمر برساند اما کاستیل در موقعیت تک به تک ضربه او را گرفت. پاریس که حساب ویژه ای روی کارهای سرعتی و ضدحملات در نیمه دوم باز کرده بود، روی فرار عالی جورجینیو واینالدوم و پاس گل فداکارانه او در موقعیت تک به تک به امباپه، صاحب گل سوم در دقیقه 63 شد.

حملات پی اس جی بعد از گل سوم همچنان ادامه داشت. در این میان بوردو هم ناامید نشده و همچنان سعی در باز کردن دروازه پاریس داشت؛ هدفی که در نهایت به آن رسید و موفق شد در دقیقه 77 توسط الیس یکی از سه گل خورده را جبران کند. میزبان بعد از رسیدن به گل اول انگیزه بیشتری پیدا کرد و با حملات حساب شده توانست گل دوم را هم وارد دروازه ناواس کند؛ این گل را نیانگ در دقیقه 2+90 به ثمر رساند؛ فرصتی برای به ثمر رساندن گل سوم و فرار از شکست اما دیگر وجود نداشت و بوردو 2-3 مغلوب میهمان خود شد.

شاگردان پوچتینو با غلبه بر میزبان خود در بازی امشب، صاحب یازدهمین برد فصل خود شدند تا هفته سیزدهم را هم با صدرنشینی مقتدرانه به پایان برسانند؛ آنها در حال حاضر با 34 امتیاز از 13 بازی (یک باخت، یک مساوی و یازده برد) بالاتر از لانس (24 امتیاز) و نیس (23 امتیاز) رتبه نخست لیگ یک فرانسه را در اختیار دارند. بوردو هم با قبول این شکست 12 امتیاز ماند تا در رتبه شانزدهم لیگ بیست تیم فرانسه قرار بگیرد.

 

01661909

 

01661910

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید