ویژگی‌‌‌های تیم فولاد اهواز

نباختن در خانه

فولادی‌ها در کنار پرسپولیس، یکی از دو تیمی‌هستند که هرگز در بازیهای خانگی شکست نخورده اند. فولاد از مجموع 42 امتیاز ممکن بازیهای خانگی، صاحب 30 امتیاز شده و فقط کمتر از پرسپولیس (38) و سپاهان (31) در جدول بازیهای خانگی امتیاز گرفته است. این عملکرد بی نظیر با توجه به یک نکته دیگر، فولاد را بیشتر از قبل شایسته تحسین می‌کند: تیم نکونام در این 14 بازی فقط 3 گل خورده و تنها استقلال، مس رفسنجان و تراکتور موفق به باز کردن دروازه فولاد در اهواز شده اند. این تیم اما بیرون از اهواز، اصلا نشانی از قدرت نداشته و در 14 بازی بیرون از خانه اش در این فصل تنها یک بار برنده شده که برابر ماشین سازی بوده یعنی رقیبی که همه جز مس رفسنجان و صنعت نفت، در تبریز شکستش داده اند. گرفتن 10 امتیاز از 14 مهمانی یعنی فولاد در بازیهای بیرون از خانه فقط عملکردی بهتر از ماشین سازی، سایپا و نفت مسجدسلیمان داشته است.

 در هفته بیست و نهم این فصل، فولاد آخرین میزبانی اش در لیگ بیستم را انجام می‌دهد و پذیرای صنعت نفت خواهد بود؛ یک بازی کاملا ویژه و انتقامی‌هم برای نکونام و هم برای فولاد. صنعت نفت یکی از دو تیمی‌است که فولاد و نکونام را در اهواز برده. درحقیقت فولاد در 29 میزبانی اش با هدایت نکونام، تنها 2 بار شکست خورده: از صنعت نفت در اولین حضور نکونام روی نیمکت فولاد و از پرسپولیس با اشتباه داوری مرگبار اشکان خورشیدی. صنعت نفت، رقیب خوشایندی برای فولاد نیست چراکه تیم اهوازی در 6 رویارویی اخیرش با این تیم هم استانی، هرگز برنده نشده است.

 فولاد تا قبل از میزبانی برابر صنعت نفت، 24 بازی خانگی را بدون شکست سپری کرده است و از این حیث با رکورد مس کرمان برابر شده و روی پله چهارم این رکورد یعنی بی شکستی در خانه قرار دارد. مس هم در دوران اوج خودش 24 بازی خانگی پیاپی را از باخت به صبا در هفته 27 لیگ هفتم تا باخت برابر استقلال در هفته دهم لیگ نهم سپری کرد. فولاد با نباختن برابر صنعت نفت، رکوردش را به 25 میزبانی بدون باخت ارتقا می‌بخشد و صاحب سومین رکورد برتر تاریخ لیگ برتر می‌شود در کنار استقلال که بین لیگ‌‌‌های چهارم تا ششم، 25 میزبانی بدون باخت را سپری کرد (4 میزبانی آخر لیگ چهارم+ تمامی‌15 میزبانی لیگ پنجم+ 6 میزبانی اول لیگ ششم).

 در صدر این جدول، سپاهان با 28 بازی پیاپی قرار دارد و رکورد دوم متعلق است به پرسپولیس با 26 بازی بدون شکست خانگی پشت سر هم. فولاد این فصل نمی‌تواند به این دو رکورد حمله کند ولی با نباختن به صنعت نفت در آخرین میزبانی این فصل، فصل بعد می‌تواند برای رقم زدن بهترین رکورد سپری کردن بازیهای خانگی پیاپی بدون شکست، استارت بزند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید