وینیسیوس یا امباپه؟ کدام یک پرچمدار رئال مادرید در آینده؟

ماه‌ها است که تعیین تکلیف امباپه، ماندن یا نماندن او در پی اس جی و رفتن یا نرفتن او به رئال مادرید، موضوع بحث و گفتگو محافل فوتبالی است. رسانه‌‌‌های فرانسوی ادعا می‌کردند که پی اس جی قصد دارد با پیشنهادی جذاب، امباپه را راضی به ماندن کند ولی هدف امباپه پیوستن به رئال مادرید است و از ژانویه می‌تواند با کهکشانی‌ها قرارداد ببندند اما شاید او حالا مانعی بزرگ و غیرمنتظره را مقابل خود  می‌بیند، مانعی که نه در پاریس بلکه در رئال مادرید است.

01659277

وینیسیوس؛ هیولای جدید برزیلی

هیچکس تصور نمی‌کرد وینیسیوس جونیور فصل جاری تبدیل به مهاجمی‌زهردار شده و موقعیت‌‌‌های گلزنی خود را یکی پس از دیگری وارد دروازه کند. ستاره جوان برزیلی در دو سال گذشته به سوژه تمسخر بسیاری از دوست داران فوتبال تبدیل شده بود. بازیکنی که فرصت هایش را از دست می‌داد و در زدن ضربات نهایی بسیار بی دقت عمل می‌کرد اما پس از گذشت دو ماه و نیم از فصل جدید، وینی با زدن 9 گل، دومین گلزن برتر رئال مادرید است و تبدیل به ستاره ای ارزشمند و غیر قابل انکار شده است. تا جایی که اکنون او را قابل مقایسه با امباپه می‌دانند و تبدیل به مانعی برای ستاره فرانسوی شده است.

در واقع مشکل بزرگ اینجاست که وینی و امباپه در یک پست بازی می‌کنند و اگر قرار به انتقال امباپه به رئال باشد، کادر فنی باشگاه مادریدی باید به دنبال راه حلی برای این قضیه باشد.

امباپه قرار بود جبرانی باشد برای خرید ناموفق ادن هازارد و کسی که پروژه جدید رئال را در دست بگیرد اما اکنون در رئال مادرید، وینیسیوس این نقش را برعهده گرفته است. پس از درخشش در کیف برابر شاختار، او این روند را در ال کلاسیکو و سپس برابر  نیز ادامه دهد. شنبه او برابر الچه دبل کرد و تعداد گل هایش در لالیگا را به عدد 7 رساند.

وینی نه تنها اعتماد کارلو آنچلوتی را با خود دارد که در میان هواداران رئال نیز محبوبیتی مضاعف پیدا کرده و پس از گذشت سه سال از جدایی رونالدو، توانسته بخشی از شور و اشتیاق از دست رفته رئالی‌ها را بازیابی کند. قطعا بسیاری حالا به شوق دیدن بازی‌‌‌های او راهی برنابئو خواهند شد.

تا به اینجای فصل، وینیسیوس 9 گل به ثمر رسانده و همتای او امباپه در پی اس جی شش گل زده است. وینی بیش از هر بازیکنی در لالیگا دریبل زده است(48 بار)، او در رئال 12 موقعیت گل ایجاد کرده و در زمینه باز پس‌گیری توپ نیز موثرترین بوده است(8 بار). از لحاظ برتری در دوئل‌ها نیز او با 26 موفقیت، چهارمین بازیکن برتر رئال در فصل جاری محسوب می‌شود.

01636872

کیلیان امباپه؛ قهرمان جهان و مدعی توپ طلا

کیلیان مدت هاست که دیگر در سمت راست زمین به میدان نمی‌رود. در سیستم 3-3-4 پی اس جی، او 2 سال است که یا مهاجم نوک بوده و یا بال چپ. توماس توخل و حالا مائوریسیو پوچتینو هرگز از امباپه به عنوان بال راست استفاده نکردند. فصل جاری او 14 بازی برای پی اس جی انجام داده که هیچکدام شان در سمت راست زمین نبوده است. امباپه 12 بار مهاجم نوک بوده و در 2 بازی نیز به عنوان بال چپ به میدان رفت.

فصل گذشته امباپه 47 بازی برای پاریسی‌ها انجام داد که تنها در سه بازی بال راست بود. دو فصل پیش نیز فقط در 3 بازی به عنوان بال راست پاریسی‌ها ظاهر شد. تنها سه سال قبل بود که هشت بار به عنوان بال راست بازی کرد و دو بار بال چپ.

رئال 23-2022؛ وینی یا امباپه؟

وینیسیوس یک بازیکن بی جانشین در رئال مادرید است و غیر قابل بحث در سمت چپ. کیلیان امباپه نیز بزرگترین هدف نقل و انتقالاتی رئال در دو سال گذشته که جذبش برای رئالی‌ها حیثیتی به نظر می‌رسد اما ورود ستاره فرانسوی، باعث نیمکت نشینی وینیسیوس خواهد شد مگر اینکه کارلتو راهی برای حضور همزمان این دو پیدا کند.

زیدان در چند موبازی وینیسیوس را به سمت راست برد ولی هرگز جواب نداد و در نوک حمله نیز با حضور کریم بنزما، طبعا امباپه و وینی شانسی برای بازی نخواهند داشت.

این ابهامی‌بزرگ و معضلی غیرمنتظره است؛ آیا  امباپه به سمت راست خواهد رفت یا رئال مادرید پس از چندین تلاش نافرجام و در حالی که دیگر چیزی تا رسیدن به او فاصله ندارد، قید این انتقال بزرگ را خواهد زد؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید