ویدیو – باران عروسک به جای باران سنگ / فرهنگ هواداری

ویدیو پایگاه خبری صدای معتمد _ یکشنبه شب در لیگ فوتبال هلند جلوه ی دیگری از فرهنگ و انسانیت به نمایش درآمد.

در هفته ی دوم مسابقات فوتبال اردویسه ( اردویژه ) و در بازی تیمهای فاینورد و اکسلسیور یک اتفاق انسانی نظرها را به خود جلب کرد.

این دیدار در زمین تیم فاینورد انجام شد و در نهایت با نتیجه سه بر صفر به سود تیم میزبان پایان یافت.

دقیقه نوزده این بازی هواداران تیم اکسلسیور در حالی که تیم مورد علاقه شان با یک گل از میزبان خود ( فاینورد ) عقب بود دست به عملی انسانی زدند و با پرتاب عروسک به سمت جایگاهی که کودکان بیمار در آن قرار داشتند بارانی از عروسک ساختند.

این کودکان که از بیمارستان کودکان روتردام برای تماشای این دیدار به ورزشگاه آمده بودند پس از بارش باران عروسک با  شادی و قوت قلب زائد الوصفی ادامه دیدار را مشاهده کردند.

این اتفاق قبلا نیز در اردویسه ( اردویژه ) تکرار شده بود.فیلم باران عروسک در لیگ هلند ( اردویسه ) را می‌توانید در زیر مشاهده نمایید

این رفتار زیبای تماشاگران هلندی می‌تواند الگویی برای تماشاگر نماهایی باشد که در ورزشگاههای ایران با استفاده از سنگ و اشیا ممنوعه هنجارشکنی می‌کنند.

امید است این رفتار تماشاگران هلندی حاوی این پیام برای تماشاگران پرحاشیه این روزهای کشورمان باشد: طرفدار هر تیم و هر رنگی که باشی، در نهایت فوتبال تنها «فوتبال» است و انسانیت رنگ نمی‌شناسند.

لیگ برتر فوتبال هلند که با نام اردویسه ( اردویژه ) برگزار می‌شود معتبرترین لیگ فوتبال هلند است که از سال هزار و نهصد و پنجاه وشش تا کنون در حال برگزاری است.

لیگ فوتبال هلند هجده تیمی‌است که تیمها از سراسر این کشور در این لیگ شرکت دارند.
در حال حاضر و در پایان هفته ی دوم  اردویسه ( اردویژه ) هلند تیم آلکمار با شش امتیاز از دو بازی و بخاطر تفاضل گل بهتر در رتبه اول جای گرفته است. بعد از این تیم، آیندهوون با همین امتیاز و بخاطر تفاضل گل کمتر در رتبه دوم جدول قرار دارد.
پرافتخارترین و مطرح ترین تیم لیگ فوتبال هلند آژاکس می‌باشد.
از دیگر تیمهای مطرح لیگ فوتبال هلند می‌توان به آیندهوون، فاینورد، آلکمار و … اشاره نمود.

 

باران عروسک به جای باران سنگ / فرهنگ هواداری + فیلم
باران عروسک به جای باران سنگ / فرهنگ هواداری + فیلم
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید