وعده چند بازی دوستانه برای تیم ملی فوتبال از طرف مدیر آن تیم

حمید استیلی مدیر تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گویی اظهار داشت: در صدد هستیم در فیفادی اول ۳ تا ۴ بازی و در فیفادی دوم ۲ دیدار دوستانه داشته باشیم تا با آمادگی مطلوب در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حضور پیدا کنیم.

وی افزود: تیم ملی فوتبال ایران خود را برای حضوری شایسته در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر آماده می‌کند و بدون شک برگزاری دیدارهای دوستانه کمک شایانی به ما خواهد کرد.

وی ادامه داد: قبل از مراسم قرعه‌کشی جام جهانی به همراه برخی از دوستان و دراگان اسکوچیچ صحبت‌هایی را با برخی از مدیران و مربیان تیم‌های دیگر انجام دادیم و پس از مراسم نیز با حضور سرپرست و دبیرکل فدراسیون نشست‌هایی را برگزار کردیم تا بتوانیم برنامه‌های تیم ملی را به خوبی تنظیم و پیش ببریم.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران یادآور شد: دیدارهای دوستانه در راه آماده‌سازی تیم ملی بسیار مهم و حائز اهمیت است اما تا این لحظه که صحبت می‌کنیم هیچ دیداری رسمی‌و قطعی نشده است، اما رایزنی‌ها در حال انجام است و امیدوارم بتوانیم بهترین تدارکات را برای تیم ملی مهیا کنیم.

استیلی: تیم ملی فوتبال ۶ دیدار دوستانه را در برنامه دارد

استیلی گفت: تا آغاز جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ۲ فیفادی را پیش رو داریم، در فیفادی نخست در خرداد ماه، با توجه به تقویم موجود و شرایط تیم‌های اروپایی، تیم‌های کمی‌هستند که می‌توانیم با آنها بازی کنیم، اما تلاش خود را برای برنامه‌ریزی دیدارهای با کیفیت انجام خواهیم داد. با توجه به فرصت ۱۴ روزه در این فیفادی در صدد هستیم ۳ تا ۴ بازی را در دستور کار قرار دهیم.

او در مورد فیفادی دوم هم تاکید کرد: در این مرحله فرصتی ۷ روزه داریم و بنا داریم تا دو دیدار دوستانه برگزار کنیم. نکته مهم این است که تیم ملی برای آماده‌سازی خود نیازمند حمایت مسوولان است و امیدوارم این شرایط مهم و حساس به گونه‌ای مدیریت شود تا تیم ملی در بهترین شرایط در جام جهانی قطر حاضر شود.

استیلی: تیم ملی فوتبال ۶ دیدار دوستانه را در برنامه دارد

مدیر تیم ملی فوتبال ایران در مورد مشکلات این تیم خاطر نشان کرد: مسایل مالی همیشه از مهم‌ترین مشکلات بوده و باید در این خصوص چاره‌اندیشی کرد. بحث قرارداد کادر فنی باید مدنظر باشد و نباید در راه آماده‌سازی تیم اختلال ایجاد کرد. از سویی دیگر زمان اندکی در اختیار داریم و باید از فرصت موجود به بهترین شکل بهره برد. اسکوچیچ تصمیم می‌گیرد و من به عنوان مدیر این تیم هر کاری لازم باشد انجام می‌دهم تا کمترین مشکل را در راه آماده‌سازی تیم ملی داشته باشیم.

استیلی به همکاری و ارتباط مناسب با قطر اشاره کرد و گفت: تعامل مناسبی که با این کشور داریم به ما کمک می‌کند تا در بحث آماده‌سازی و دیدارهای تدارکاتی به نتایج خوبی برسیم. بدون شک اولین بازی ما در جام جهانی بسیار مهم است چرا که جدا از مباحث فنی، از لحاظ روحی و روانی اثرات خاص خود را دارد و باید عملکرد خوبی را از خود به نمایش بگذاریم.

استیلی: تیم ملی فوتبال ۶ دیدار دوستانه را در برنامه دارد

زننده گل ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ برابر آمریکا در واکنش به تفاوت‌ها و تشبیه آن دیدار و مصاف ۲ تیم در جام جهانی قطر گفت: همه چیز تفاوت کرده است. در آن ایام تیم ایران بعد از ۲۰ سال به جام جهانی صعود کرد و از آن روزها ۲۴ سال می‌گذرد. شرایط صعود الان راحت‌تر شده است.

وی یادآور شد: تیم خوبی داشتیم اما الان بازیکنان فوق‌العاده‌ای در اختیار داریم که در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی می‌کنند. هم تیم‌ها با آمادگی مطلوب راهی جام جهانی می‌شوند و باید از تجربیات خودمان در این رقابت‌ها به خوبی استفاده کنیم. سه دیدار مقدماتی هر کدام حکم فینال دارد و مهم‌ترین دیدار ما بازی برابر انگلیس است که استارت ما در این جام خواهد بود.

استیلی: تیم ملی فوتبال ۶ دیدار دوستانه را در برنامه دارد

استیلی در مورد دیدار دوستانه تیم امید و گل‌گهر که روز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد، گفت: دیدارهای دوستانه کمک می‌کند تا تیم امید به شرایط مطلوب برسد. به نظر من مهدی مهدوی‌کیا در مورد بازی‌های دوستانه خیلی خوب برنامه‌ریزی کرده است و با توجه به محدودیت‌هایی که برای دیدارهای تدارکاتی خارجی وجود دارد از شرایط به بهترین شکل استفاده می‌کند.

او ادامه داد: بازیکنان در بازی‌های رسمی‌انگیزه بالایی دارند، به نظرم تیم امید میزان دوندگی مطلوبی داشت و هماهنگی خوبی از بازیکنان این تیم دیدم و بدون شک تا شروع مسابقات به هماهنگی بیشتر خواهند رسید.

تیم ملی ایران در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف‌ اروپا (ولز با برنده اسکاتلند و اوکراین) همگروه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید