وعده‌‌‌های رئیس فدراسیون فوتبال برای بهبود شرایط تیم ملی

تیم ملی فوتبال ایران در حالی ساعت ۲۰:۳۰ امشب مقابل سوریه نخستین بازی مرحله انتخابی نهایی جام جهانی قطر را برگزار می‌کند که دراگان اسکوچیچ و وحید هاشمیان را به دلیل ابتلاء به  کرونا روی نیمکت خود ندارد.

اردویی که در عجیب‌ترین حالت ممکن با تأخیر در ورود کریم باقری و مهرداد خانبان به جمع ملی پوشان برگزار شد و لژیونرها تنها یک جلسه تمرینی ایده آل با بازیکنان داخلی برگزار کردند.

شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال برای ایجاد همبستگی بین اعضای تیم ملی، شب گذشته با بازیکنان و مربیان ضیافت شام مشترکی را تدارک دید تا صحبت‌های آن‌ها را شنیده و در خصوص وضعیت تیم ملی ایران صحبت کند.

در این جلسه بازیکنان باتجربه نظیر کریم انصاری فرد، مهدی طارمی‌و علیرضا جهانبخش به تشریح برخی مسائل پرداختند و خواستار رسیدگی هرچه فوری عزیزی خادم شدند.

آنها سپس در گفتگو با رسانه رسمی‌فدراسیون فوتبال به تمجید از وضعیت تیم ملی ایران پرداختند و بازی با تیم ملی را یکی از مهم‌ترین دیدارهای خود دانستند.

مهدی طارمی، بازیکن تیم ملی فوتبال در ضیافت شام که با حضور رئیس فدراسیون و اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال برگزار شد، گفت: بدون شک حمایت‌های وزیر ورزش و جوانان از فوتبال و سایر رشته‌های دیگر وجود دارد. روز گذشته او تمرین تیم ملی را نظاره کرد و متأسفانه نشد که از نزدیک دیدار داشته باشیم و از حضورشان تشکر می‌کنم.

وی افزود: از تلاشی که آقای عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال برای حمایت از تیم ملی به کار گرفته قدردانی می‌کنم و این همت قابل تحسین است. با بازیکنان فوتسال، فوتبال ساحلی و فوتبال زمانی که صحبت می‌کنم همگی خوشحالند و از رئیس فدراسیون تشکر کردند.

مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: اینکه تلاش می‌شود تا دغدغه‌های بیرون فوتبال را رفع کرده و ما با تمرکز برای موفقیت تیم ملی و کشورمان تلاش کنیم، جای تشکر دارد. امیدوارم با بردهایی که به دست می‌آوریم، پاسخ زحمات را بدهیم. به خاطر وضعیت فعلی، پیروزی تیم ملی باعث می‌شود، همه شاد شوند و با انرژی مثبتی که مردم عزیز ایران به ما می‌دهند، به امید خدا پیروز شویم و باعث خوشحالی ایران عزیز باشیم.

همچنین علیرضا جهانبخش، بازیکن تیم ملی فوتبال ضمن تشکر از عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال خطاب به او گفت: از زمانی که این سمت را گرفته‌اید، شرایطی را برای تیم ملی فراهم کرده‌اید که بسیار مطلوب بوده و حمایت شما برای بازیکنان قابل حس بود. اردوی کیش، اردوی بحرین و شرایطی که برای ما فراهم شد، در این سال‌ها واقعاً نبوده و بچه‌ها فقط به بازی و نتیجه گرفتن فکر کنند. قطعاً این شرایط خوب باعث شد تا در دور مقدماتی بازیکنان با تمرکز و تلاش نتیجه بگیرند.

وی در ادامه بیان کرد: فردا مسیر اصلی ما شروع می‌شود. به شخصه فکر می‌کنم که وظیفه ما بود تا از دور مقدماتی صعود کنیم. وظیفه بزرگ‌تری بر دوش ماست که با حمایت شما، همکاران در فدراسیون و کادر فنی و تلاش و همت بازیکنان مسیر را رو به جلو پیش ببریم و در بازی‌های پیش‌رو موفق باشیم. با بازیکنان که صحبت می‌کردم، همگی به این موضوع اعتقاد داریم که یکی از بهترین نسل‌های فوتبال ایران، هم اکنون در کنار هم هستند. نسبت به سال‌هایی که گذشته، بازیکنان کارهای بزرگی انجام دادند.

جهانبخش در پایان صحبت‌هایش گفت: این فوتبال با همه چیز فرق می‌کند و روند زندگی و شرایط مردم را تغییر بدهد. امیدوارم از این به بعد شرایط بهتر و بهتر شود. از این نسل فوتبال حمایت شود و ۱۰ بازی پیش‌رو را سر بلند شویم و سال آینده همین جمع برای جام جهانی آماده باشیم.

کریم انصاری‌فرد نیز در این ضیافت شام، گفت: بعد از صعود به این مرحله، وقت نشد تا از رئیس فدراسیون تشکر کنیم. او نه تنها در بازی‌های بحرین، بلکه همیشه در کنار تیم ملی بوده است. با توجه به مشکلاتی که بوده و همچنان هست، سعی کردند بهترین امکانات را برای تیم ملی فوتبال فراهم کنند. از طرف خودم و دیگر بازیکنان از رئیس فدراسیون تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: در مسیر سختی قرار داریم و تازه اول راه هستیم. از فردا بازی‌ها شروع می‌شود و با دعای خیر مردم و توسل به خدا و زحمت‌های بازیکنان و کادر فنی، امیدوارم بهترین عملکرد را در زمین داشته باشیم و به جام جهانی صعود کنیم.

بازیکن تیم ملی ضمن تشکر از وزیر ورزش و جوانان به جهت حضورش در ورزشگاه آزادی گفت: دیروز آقای سجادی در استادیوم آزادی حضور داشت و تمرین تیم ملی را از نزدیک نظاره کردند. به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی، متأسفانه ایشان از نزدیک نتوانستند در کنار زمین حضور داشته باشند. آقای سجادی را شخصاً می‌شناسم و می‌دانم که تمام تلاشش را برای حمایت از تیم ملی فوتبال خواهد کرد و در کنار تیم ملی و اهالی ورزش خواهد بود.

ماریو تات، مربی تیم ملی فوتبال نیز در این ضیافت شام خطاب رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: به خاطر حضورتان بسیار خوشحال هستم و خوشحالی‌ام در کلام نمی‌گنجد. از اینکه امکانات بسیار مناسبی برای ما فراهم کرده‌اید ممنونم و تشکر می‌کنم. به عنوان نماینده‌ای از بین اعضای کادر فنی از شما تشکر می‌کنم که با هدایت شما و کسانی که در گود حضور داریم، حداکثر تلاش خود را خواهیم کرد تا از فردا شب مردم ایران را خوشحال کنیم.

وی ادامه داد: فوتبال ایران به عنوان یکی از غول‌های فوتبال در آسیا لیاقت این را دارد که در جام جهانی حضور داشته باشد و من به نمایندگی از طرف بازیکنان می‌گویم که در آنجا حضور خواهیم داشت. این را چند باری در این چند روز به بازیکنان گفته‌ام که جام جهانی پیش‌رو به دلیل اینکه تنها جام جهانی است در پاییز برگزار می‌شود، یک جام جهانی منحصر به فرد است و همه بازیکنان و کادر فنی دوست دارند در آن حضور داشته باشند و تجربه کنند.

در ادامه عزیزی خادم من آرزوی موفقیت برای ملی پوشان در بخشی از صحبت‌های خود گفت: حیف که سردار در بازی مقابل سوریه نخواهد بود، اما قوی‌تر از همیشه در تمرین حضور دارد و دوستان خود را برای پیروزی در بازی فردا تشویق می‌کند. دیگر بازیکنان هم همین گونه هستند و به طور مثال آن‌هایی که در بحرین حتی روی سکو بودند، نشان دادند حرفه‌ای با اخلاق ند. این یعنی در تیم، نگاه رقابتی ناسالمی‌وجود ندارد و همین یک نکته را با دنیا نمی‌شود عوض کرد.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: تمام تیم‌های ملی ما کاملاً کنترل شده برنامه‌ریزی کرده و کار می‌کنند. در این مسیر هر کسی بخواهد خارج از مسیری برود که اعتقاد ماست و آن اعتقاد هم چیزی جز توسعه نیست، خودش از این مسیر خارج می‌شود. امیدوارم برای جام جهانی که به ما نزدیک است، به خوبی آماده شویم. شکوهمندانه و سربلند بیرون بیاییم و دوست دارم همه شما را در بهترین باشگاههای دنیا ببینیم. فوتبال ایران در دنیا آن گونه که شایسته است دیده شود. بازیکنان کره و ژاپن در باشگاه‌های دنیا حضور دارند و ما هیچ چیزی از آنها کم نداریم. تمام قد کنار شما هستیم تا شما به موفقیت برسید.

وی در ادامه از رونمایی پیراهن تیم ملی هم خبر داد و گفت: به زودی از پیراهن تیم ملی رونمایی می‌کنیم. برای اولین بار از حالت سنتی تیم ملی را خارج می‌کنیم و در تمام رده‌های تیم ملی این رونمایی را خواهیم داشت. در راستای توسعه فوتبال قدم به قدم پیش می‌رویم. بخشی از فروش پیراهن تیم‌های ملی را صرف توسعه فوتبال در بخش بانوان و آقایان خواهیم کرد. با رابر دومان وارد مذاکره شدیم و در این بخش، برند تیم ملی را ایجاد می‌کنیم. تا همین جا نیز بعد از مذاکرات طولانی به نتیجه رسیدیم. این امر اولین بار اتفاق می‌افتد و بهترین کار ممکن است. هدف‌مان این است که با ساز و کاری برنامه‌ریزی شده و مدون و حرفه‌ای پیش برویم و قرارداد لباس را امضا کنیم.

وی افزود: سال‌ها به شکل سنتی پیش رفتیم. با این توافق نزدیک به ۳۰ درصد اسپانسرینگ و مارکتینگ، وارد فضای فوتبال خواهد شد و این امر به ما کمک می‌کند. ما وظیفه کمک به استان‌های محروم را داریم. با این اتفاقی که برای فوتبال و لباس تیم ملی افتاده، یک برندینگ جدید را وارد فوتبال کرده و و اعتبار را به فوتبال برگرداندیم. تک تک مجموعه از پرسنل فدراسیون تا بازیکنان، از هیچ تلاش برای موفقیت و سربلندی دریغ نمی‌کنند. آنها می‌دانند اخلاق، انضباط و الگو بودن مهم است تا تمام برنامه‌ریزی‌ها به درستی پیش برود.

رئیس فدراسیون فوتبال در پایان گفت: برای تیم‌های پایه و فوتبال بانوان و توسعه از این برندینگ استفاده می‌کنیم. راهکار فدراسیون مبتنی بر توسعه است که این توسعه نیاز به بودجه دارد. بحث لباس را بعد از برگشت از قطر پیگیری خواهیم کرد. تیم ملی فوتسال روز نوزدهم شهریور به لیتوانی می‌رود و پیش از اعزام از پیراهن این تیم نیز رونمایی می‌شود. باید جامعه ایران را تشویق کنیم تا لباس تیم ملی را بخرند تا بخشی از آن به استعداهای استان‌های کم برخوردار برسد. امروز ۳۱ هزار نفر در سامانه استعدادیابی ثبت نام کردند که فدراسیون هزینه آن را تأمین کرد. هدفمان این است که با برگرداندن فوتبال به مسیر درست، فوتبال را تجاری سازی کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید