وضعیت مالی باشگاه‌‌‌های رئال مادرید و بارسلونا

در ارتباط با وضعیت مالی دو غول اسپانیائی، رئال مادرید و بارسلونا، برنامه «کوپه پارتیداسوی» اسپانیا گزارش داد: بحران مالی باشگاه بارسلونا محدودیت‌های این باشگاه برای پرداخت حقوق به بازیکنانش را بیش از پیش افزایش داده است. با وجود خودداری از تمدید قرارداد لیونل مسی که بیشترین حقوق را در میان تمام بازیکنان دنیا دریافت می‌کرد و انتقال دیگر بازیکن پردرآمد تیم آنتوان گریزمان به اتلتیکومادرید، دست مدیران باشگاه بارسلونا برای پرداخت حقوق خیلی باز نیست حداقل در قیاس با رقیب دیرینه‌شان یعنی رئال مادرید.

به گزارش کوپه‌ پارتیداسو، بارسلونا در حالی که فصل گذشته تا 347 میلیون یورو در سال امکان پرداخت حقوق به بازیکنانش را داشت و از این حیث در میان تمام باشگاه‌های اسپانیا در رده دوم قرار می‌گرفت، در این فصل سقف توانایی مالی‌اش برای پرداخت حقوق به 97 میلیون یورو کاهش پیدا کرده و به این ترتیب در رده‌بندی تیم‌های اسپانیایی از حیث قدرت مالی برای پرداخت حقوق به رده هفتم سقوط کرده است.

این تنزل درجه و کاهش قدرت مالی نشان می‌دهد که چرا بارسلونا امسال در تراز حساب‌های مالی‌اش مشکلات فراوان دارد و مجبور شد با مسی و گریزمان خداحافظی کند و به سراغ بازیکنان آزاد مانند ممفیس دپای، سرخیو آگوئرو یا اریک گارسیا برود.

برعکس بارسلونا، باشگاه رئال مادرید شرایط کاملاً برعکس کاتالان‌ها دارد. این باشگاه که فصل گذشته سقف توانایی‌اش برای پرداخت حقوق 473 میلیون یورو بود، در این فصل تا 739 میلیون یورو امکان پرداخت حقوق دارد که این 642 میلیون یورو بیش از بارسلونا است. البته حقوق‌‌های پرداختی رئال مادرید به سقف توان مالی‌اش نزدیک هم نیست.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید