وضعیت تیم فولاد خوزستان از زبان نکونام

پس از اینکه در هفته دهم لیگ برتر تیم فولاد خوزستان  با یک گل برابر گل گهر به برتری رسید. جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان در نشست خبری پس از این دیدار در مورد آن دیدار و وضعیت تیم فولاد خوزستان  اظهارکرد: به هواداران‌مان تبریک می‌گویم. می‌دانستیم بازی سخت و جانداری خواهد بود زیرا هر دو تیم با برنامه و تاکتیکی بازی می‌کنند و به تیم گل گهر و این باشگاه به خاطر شرایطی که در فوتبال حرفه‌ای ایجاد کردند و هزینه‌هایی که انجام می‌دهند، تبریک می‌گویم. این باشگاه حرفه‌ای و تیم خیلی خوب و منسجمی دارند. بازیکنان با کیفیتی دارند. درست است که سه فصل است در لیگ برتر هستند اما یکی از بهترین تیم های فوتبال ایران هستند.

وی بیان کرد: زمانی که وارد تیم فولاد خوزستان شدم، در روز پایانی نقل و انتقالات توانستیم دو بازیکن جذب کنیم و تیم ما دیگر نتواست بازیکن جدیدی بگیرد در حالی که شش بازیکن از دست دادیم و مصدوم‌های زیادی داشتیم. اما تیم‌مان با برنامه بازی می‌کند و برنامه ما امروز مشخص بود و می‌دانستیم چه چیزی می‌خواهیم. به بازیکنانم گفته بودم که بازی سختی داریم و باید مقابل گل‌گهر خیلی خوب و با تمرکز بازی کنیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: گل گهر حریفان را تحت فشار می‌گذارد اما به جز ارسال‌هایی که از کناره‌ها می‌شد موقعیتی به حریف ندادیم و توانستیم آن‌ها را کنترل کنیم. اگر در ضد حملات باهوش بودیم می‌توانستیم به گل برسیم و گل دوم را هم به ثمر برسانیم. بازیکنانم زحمت کشیدند و به آن‌ها تبریک می‌گویم. این برد مبارک هواداران و مردم خوزستان باشد. بعد از سه تساوی، این سه امتیاز ارزشمند بود. فوتبال ادامه دارد و باید تا آخرین روز بجنگیم تا در نیم فصل مصدوم های‌مان برسند و آماده برای ادامه لیگ شویم.

وی افزود: در لیگی که تیم ها هر چهار یا پنج روز یک بار بازی می‌کنند،  مظلوم‌ترین تیم، فولاد است زیرا شرایط نابرابری با تمام تیم ها داریم. خوشحالم که تیم خوب و باشگاه حرفه‌ای گل گهر را شکست دادیم و کار بزرگی انجام شد و امیدوارم روندمان ادامه داشته باشد.

نکونام همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعتراضاتش در جریان بازی، ترجیح داد پاسخی ندهد.

وی درباره حواشی این دیدار نیز گفت: حواشی طبیعی بود و به خاطر اخراجی بود که اتفاق افتاد. کمی طول کشید ولی طبیعی بود و حق دو تیم بود که اعتراض کنند. مشکلات فقط درون زمین بود و بیرون زمین مشکلی نبود.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره داوری هم عنوان کرد: بازی سنگینی بود و به نظرم آقای حاج ملک خوب قضاوت و بازی را کنترل کرد. حتی به نظرم در نیمه دوم خیلی حواس مان بود که برخوردی نداشته باشیم و در یکی دو صحنه ای که به ضرر ما خطا گرفت به نظرم تحت تاثیر بازی نیمه اول و جنگ نیمه نخست بود.  در مجموع داور بازی به این سنگینی را خیلی خوب قضاوت کرد و داوری فوق العاده‌ای داشت. وقتی بازی به تنش می‌رود، کارت هم در بردارد و تصمیم با داور است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا وقتی گل گهر 10 نفره بود فولاد دفاعی بازی کرد، گفت: می‌دانستیم از بازی چه می‌خواهیم چون گل گهر با بازیکنان با کیفیتش 10 نفره هم می‌توانست در این جا هر تیمی را شکست دهد و ما برنامه‌مان این بود و می‌دانستیم نباید به گل گهر فضا دهیم و کاملا فضاها را بستیم.

نکونام درباره صابر حردانی و این که چرا در تیم ملی از او استفاده نمی‌شود، بیان کرد: سه قبل که به فولاد آمدم او حتی با باشگاه فولاد قرارداد نداشت و وقتی به فولاد آمد قرارداد او در سال اول و دوم، 50 و 60 میلیون تومان بود. همان سال اول که به تیم ما آمد و قراردادش 50 میلیون تومان بود به یکی از مربیان تیم ملی گفتم و آمد او را دید و گفتم که او می‌تواند در تیم ملی فیکس بازی کند و اکنون هم به نظرم بهترین دفاع راست فوتبال ایران است و توانایی بالایی دارد. باید به این بازیکنان برسیم و از نفرات تاپ فوتبال‌مان مراقبت کنیم تا به فوتبال ملی خدمت کنند. باتوجه به این که فوتبالیست خلاق و مطرح در فوتبال ملی و باشگاهی کم داریم به چنین بازیکنانی نیاز داریم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید