ورمزیار: برد کیروشی استقلال مقابل سپاهان

بازیکن سابق و پیشکسوت استقلال صادق ورمزیار در گفت‌وگویی درباره پیروزی ارزشمند و یک بر صفر استقلال مقابل سپاهان و جبران اختلاف با تیم‌های مدعی و صدرنشینی موقت گفت: این یک بازی ۶ امتیازی بود. فکر می‌کنم در ادامه راه این پیروزی خیلی به استقلال کمک خواهد کرد. استقلال یک بازی اقتصادی را به نمایش گذاشت و از کمترین موقعیت، بهترین بهره را ببرد و در نهایت سه امتیاز مسابقه را کسب کند و با شکست دادن رقیب خود، به صدر جدول برسد.

او درباره تاثیر پیروزی استقلال مقابل سپاهان اظهار کرد: بعد از مساوی‌های متوالی در هفته‌های گذشته و از دست رفتن امتیازهای ارزشمند، پیروزی مقابل پیکان و سپاهان از نظر روحی و روانی تیم را در شرایط عالی قرار می‌دهد. به نظرم استقلال بازی بسیار حرفه‌ای را انجام داد. واقعا ببیننده‌های تلویزیونی بازی سپاهان را می‌پسندند اما مهم این بود که استقلال با یک نمایش خیلی خوب، یک برد اقتصادی را کسب کرد.

این کارشناس فوتبال در واکنش به اینکه استقلال خوش‌شانس هم بود و در فاز دفاعی مشکلاتی داشت، گفت: من فکر می‌کنم استقلال امروز توانست یک بازی هدفمند انجام دهد. استقلال نمی‌خواست ابتکار عمل را در اختیار بگیرد و طراحی حمله کند. برعکس ابتکار عمل را به سپاهان داد و خودش در ضد حملات خوب عمل کرد. استقلال یک بازی به سبک کی‌روش انجام داد که خوب عقب نشست و از دروازه خودش دفاع کرد. هرچند در این فاز یک مقدار مشکل داشت. در چند موقعیت بازیکنان سپاهان مانند احمدزاده و شهباززاده با حسینی تک به تک شدند.

وی تاکید کرد: وقتی استقلال می‌خواهد در این فاز فوتبال بازی کند نباید گل نخست را دریافت کند چرا که به مشکل برمی‌خورد. اگر در این فاز گل بخورد شیرازه کار از هم می‌پاشد. باید خط دفاعی استقلال از نظر هماهنگی و کیفیت تقویت شود.

ورمزیار درباره تعداد گل‌های اندکی که استقلال برخلاف فصول گذشته در این فصل دریافت کرده گفت: به نظرم استقلال در بحث هافبک وسط خیلی مهره دارد و امروز اگر دقت کرده باشید سه تعویض استقلال در وسط زمین بود. سعید مهری، روزبه چشمی و … وقتی به بازی می‌آیند، مرکز زمین را می‌بندند و توپ به طور مستقیم به خط دفاعی نمی‌رسد.

او درباره عملکرد خارجی‌های استقلال و رضایت کامل مجیدی از یامگا و ژستد اظهار کرد: مهم این است که سرمربی راضی باشد. شاید ما خیلی حرف‌ها بزنیم اما وقتی مجیدی راضی است، مشکلی وجود ندارد. ما نمی‌دانیم خواسته مجیدی از خارجی‌ها چیست. بنابراین نمی توانیم در مورد عملکرد آن ها نظر قاطع بدهیم.

این کارشناس فوتبال درباره ضعف گلزنی در بین مهاجمان استقلال و مشکلات فنی این تیم یادآور شد: به نظرم سبک استقلال تقریبا روی سانتر و بازی روی سر ژستد است. ما از این طریق به گل می رسیم. در واقع روی توپ های سوم که در محوطه جریمه وجود دارد گل می‌زنیم. این موضوع باعث شده موقعیت گلزنی کمتری به دست آوریم. شاید بتوانیم از کناره ها بازیکنان‌مان را آزاد کنیم و به گل برسیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید