ورزشگاه آزادی و وضعیت نامشخص در سه هفته اول لیگ

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد -پس از الزام ورزشگاههایی که مسابقات لیگ برتر در آنها برگزار می شود به رعایت استانداردهای لازم، ورزشگاه آزادی از اولین ورزشگاههای بود که تجهیز آن در دستور کار قرار گرفت.

 اکنون رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ می گوید هنوز استاندارها بطور کامل رعایت نشده و تا سه هفته اول لیگ برتر طبقه ی دوم این ورزشگاه خالی از تماشاگر خواهد بود.

پس از رفع ایرادات و استاندارسازی این ورزشگاه در شرایط فعلی  تنها ایرادی که سازمان لیگ به ورزشگاه آزادی گرفته است استفاده از گیت در طبقه دوم این ورزشگاه است که هنوز انجام شده و شواهد نشان میدهد انجام این کار زمان بر خواهد بود.

سازمان لیگ روز گذشته اعلام کرده بود که دیدار پرسپولیس و پارس جنوبی جم در هفته اول لیگ برتر در ورزشگاه آزادی در حالی برگزار می شود که طبقه دوم ورزشگاه آزادی خالی خواهد ماند و حالا سعید فتاحی رییس کمیته مسابقات لیگ برتر از احتمال خالی ماندن طبقه دوم آزادی در ۳ هفته ابتدایی لیگ برتر خبر می دهد.

خبری که برای هوادارن تیمهای پرطرفدار پایتخت خبر خوبی نخواهد بود.

سعید فتاحی در خصوص انجام عملیات گیت گذاری در این ورزشگاه و زمان بهره برداری آن گفته است :اگر عملیات گیت گذاری طبقه دوم آزادی انجام نشود، تا هفته سوم از این طبقه استفاده نخواهیم کرد و هواداری به طبقه بالا نخواهد رفت.

 آزادی در دو هفته اول لیگ برتر میزبان دو تیم از جنوب کشور است .در هفته اول این بازیها پرسپولیس میزبان پارس جنوبی خواهد بود و در مسابقات هفته دوم لیگ برتر استقلال میزبانی فولاد را در این ورزشگاه به عهده خواهد داشت.

این اتفاق یک امتیاز برای تیمهای جنوبی محسوب می شود که دو تیم پایخت امکان استفاده از پستانسیل کامل هواداران خود را نخواهند داشت.

لازم به ذکر است این ورزشگاه برای میزبانی بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ که در تهران برگزار می‌شد ساخته شد.طبق گزارشی که در مهرماه سال ۱۳۹۲ در بلیچر رپورت منتشر شد، ورزشگاه آزادی در میان ۲۰ ورزشگاه برتر جهان جای گرفت.

همچنین این ورزشگاه برای مدت زیادی در رسانه‌های مطرح جهان از جمله گاردین به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین ورزشگاه‌های جهان مطرح بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید