وثوق احمدی: باید متر انتخاب بازیکن‌ها توسط باشگاه را بالاتر ببریم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- روزبه وثوق احمدی رییس سابق کمیته تعیین وضعیت فدارسیون فوتبال گفت: اگر دنبال کیفیت بازیکن هستیم، متر انتخاب بازیکن‌ها توسط باشگاه را بالاتر ببریم.

روزبه وثوق احمدی اظهار کرد: به طور مثال بگوییم بازیکن در دو سال گذشته در تیم ملی کشورش بازی کرده باشد. اگر باشگاه تضمین بدهند دستمزد بازیکن و مربی را پرداخت می‌کند دیگر مشکلی پیش نمی‌آید.

وثوق احمدی با اشاره به اینکه آیا فدراسیونی که به تعهداتش عمل نکرده، می‌تواند برای باشگاه نسخه ای تجویز کند و اننتظار داشته باشد باشگاهها از آن تبعیت کنند، تصریح کرد: باید نحوه انعقاد درست قرارداد را به باشگاه نشان دهیم. اگر خیالمان از اینکه باشگاه می‌توانند به تهعداتشان عمل کنند راحت باشد دیگر دنبال پاک کردن صورت مسئله نمی‌رویم و ورود بازیکن خارجی را ممنوع نمی‌کنیم.

رییس سابق کمیته تعیین وضعیت فدارسیون فوتبال همچنین در خصوص تصمیم اتخاذ شده توسط هیات رییسه سازمان لیگ مبنی بر ممنوعیت حضور بازیکن و مربی خارجی در لیگ برتر گفت: از این تصمیم تعجب کردم. دنبال فلسفه این تصمیم هستم و اینکه چرا این تصمیم گرفته شده است.

وی یادآورشد: اگر به خاطر عدم پرداخت دستمزد بازیکنان توسط باشگاه باشد این تصمیم به نوعی پاک کردن صورت مسئله است. همین الان باشگاه هایی هستند که بازیکنان خارجی داشتند و دارند اما بدهی خارجی ندارند و مشکلی ایجاد نکردند.

وثوق احمدی در پایان یادآورشد: اگر با این فلسفه بخواهیم جلوی ورود بازیکن خارجی را بگیریم، باید جلوی ثبت قرارداد بازیکن و مربی ایرانی را هم به خاطر بدهی باشگاه‌ها بگیریم. فدارسیون فوتبال، راهی که ایجاد شده بود تا باشگاه‌ها به بازیکنها و مربی‌ها بدهی نداشته باشند را خوب ادامه نداد. فکر می‌کنم باید شرایط جذب بازیکن و مربی جدید توسط باشگاه‌ها را موکول به تسویه حساب با بازیکنان و مربیان کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید