واعظ آشتیانی: کمیته اخلاق فیفا به پرونده ویلموتس ورود کرده

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- امیررضا واعظ آشتیانی قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی درباره اتفاقات رخ داده در پرونده قرارداد مارک ویلموتس گفت: امروز مقامات ایران با استناد به مقررات و قوانین کشور عمل کرده‌‌اند.

امیررضا واعظ آشتیانی اظهار کرد: قبل از اینکه قوه قضائیه ورود کند کمیته اخلاق نسبت به قرارداد ویلموتس و اینکه آخرین مبلغ قرارداد او ۶۰۰ هزار دلار بوده و چرا با تیم ملی ایران قرارداد ۲ میلیون دلاری بسته، به مقامات ذیربط کشور گزارش داده است.

وی افزود: چارچوبی که فیفا تعریف کرده رعایت شده و کمیته اخلاق ابتدا ورود کرده و این مراحل طی شده است. عده‌ای ذوق‌زده شدند و گفتند که موضوع دخالت دولت در فوتبال را مطرح کردند که چنین چیزی صحت ندارد و آنها زود ذوق کردند. مراحل قانونی‌ این پرونده طی می‌شود و امیدواریم منتج به نتیجه شود.

واعظ آشتیانی عنوان کرد: اینکه پرونده شکایت ایران در ماجرای حکم فیفا در دادگاه CAS به نتیجه برسد یا نه موضوعی جدا است و نحوه بستن قرارداد و مبلغ آن یک موضوع دیگر است. هنوز دادگاه CAS نتیجه پرونده را مشخص نکرده که خسارت ویلموتس ۶ میلون دلار است یا نه.

او تصریح کرد: نوع و نحوه قرارداد و میزان آن جای ابهام زیاد دارد و کمیته اخلاق نسبت به این موضوع گزارش داده است. اینکه در پرونده در دادگاه CAS پیروز باشیم یا نه موضوع اول ما است و نحوه قرارداد و میزان آن مسئله دیگری است که باید رسیدگی شود.

وی همچنین ادامه داد: وقتی بحث پرونده سرمربی پیشین تیم ملی از طریق قوه قضائیه مطرح شد، عده‌ای نفوذی در ورزش کشورمان و کسانی که از جاسوسی در ورزش نان می‌خورند به فیفا اعلام کردند که قوه قضائیه در کار فوتبال دخالت کرده و بسیار ذوق‌زده شدند که فیفا موضع‌گیری کرده است.

او تصریح کرد: آنها خبر نداشتند که کمیته اخلاق قبل از اینکه این پرونده رو شود این موضوع را بررسی کرده و براساس اطلاعاتی که به دست آمده گزارشی را به مقامات قضایی داده و مقامات قضایی کشور هم بدون محاسبه به این موضوع ورود نکردند.

واعظ آشتیانی ابراز کرد: درباره بلاتر هم کمیته اخلاق فیفا به مقامات قضایی سوئیس مراتب را اعلام کرد و آنها طی فرایند قانونی، بلاتر و دیگر افرادی که در اتفاقاتی که در فیفا نقش داشتند را بازداشت کردند و مورد بازجویی قرار دادند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید