واعظ آشتیانی: متاسفانه نظارتی بر باشگاه استقلال وجود ندارد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- امیررضا واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال درباره قرارداد منعقد شده بین آقایان موسوی، فتحی و خلیل زاده گفت: متاسفانه قراردادی در باشگاه استقلال بسته شده که به هیچ عنوان منافع باشگاه در آن وجود ندارد.

امیررضا واعظ آشتیانی اظهارکرد: ضمن اینکه طبق قانون تجارت عضو هیئت مدیره باشگاه، به هیچ عنوان حق معامله کردن با آن شرکت یا باشگاه را نداشته و این خلاف قانون تجارت است.

واعظ آشتیانی افزود: اگر باشگاه حسابرس داشته باشد در حسابرسی‌‌‌های سالانه چنین موضوعاتی بحث برانگیز است که یک عضو هیئت مدیره با شرکت خودشان معامله کرده است! این منع قانونی دارد.

مدیرعامل اسبق استقلال تصریح کرد: نکته جالب تر این است که نه تنها عضو هیئت مدیره، بلکه اعضای درجه یک خانواده هر یک از اعضا هم حق معامله با باشگاه را ندارند.

وی با بیان اینکه مثل پدر، مادر، برادر و همسر و خواهر و یا فرزند! حال می‌بینیم که یکی از خود اعضا به باشگاه وام قرض الحسنه ای داده که در آن سود و جریمه هم پیش بینی شده است، ادامه داد: متاسفانه در گذشته هم نظارتی وجود نداشته و به همین علت هم ۸۰ میلیارد بدهی روی دست باشگاه باقی مانده است.

واعظ آشتیانی یادآورشد: به یاد داریم در همین باشگاه وقتی از رئیس هیئت مدیره سوال کردند چرا تعدادی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال را همراه تیم استقلال به لیگ قهرمانان آسیا بردید، پاسخ دادند چون آنها برای باشگاه استقلال خدماتی داشتند ما آن‌ها را به مکه بردیم.

وی تصریح کرد: واقعاً این چه خدماتی است که در نهایت موجب شده چنین بدهی‌های هنگفتی روی دست باشگاه باقی بماند؟ مادامی‌که نظارتی بر کار مدیران باشگاه استقلال در وزارت ورزش نباشد بروز هرگونه اتفاق این چنینی اجتناب‌ناپذیر است.

واعظ آشتیانی گفت: وزارت ورزش به عنوان متولی اصلی این باشگاه باید حداقل ماهی یکبار، صورت جلسه‌‌‌های هیئت مدیره باشگاه استقلال و مصوبات آن را دریافت و درباره شان تحقیق و بررسی کند تا مشخص شود مجموعه استقلال ضرر و زیان‌‌‌های اینچنینی را متحمل نخواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد صدای معتمد:
بستن
دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید