هاشمی‌طبا: متن قرارداد ویلموتس اشکالات بسیاری دارد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- سیدمصطفی هاشمی‌طبا رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی در خصوص نحوه برخورد با مسببان و عاملان عقد قرارداد ویلموتس و ممنوع‌الخروج کردن آن‌ها و توقیقف اموالشان،گفت: این مساله را باید قاضی بررسی کند و قانونی برخورد شود.

سیدمصطفی هاشمی‌طبا افزود: ما اطلاعات کافی و مسئولیت قضایی نداریم. ممنوع‌الخروجی و توقیف‌اموال چاره ساز نیست ولی پیشگیری کننده است. وقتی به موردی برخورد می‌شود که مسائل این چنینی در آن وجود دارد، باید پیش‌بینی‌هایی انجام شود.

هاشمی‌طبا در مورد رای فیفا در پرونده ویلموتس علیه فدراسیون فوتبال ایران اظهار داشت: سوای اینکه خیلی بد قرارداد بستیم، متن قرارداد اشکال دارد و اصلا نباید آن را در یک کشور بیگانه می‌بستیم، به نظر من در صدور این رای اعمال نفوذ شده است.

وی در مورد اینکه وزرات ورزش در این ماجرا چقدر نقش دارد، گفت: ما که پشت پرده‌ها را نمی‌دانیم اما مقصر کار کسی است که آن کار را انجام داده است. یعنی اگر فرضا وزارت ورزش هم دستور داده این کار انجام شود، مهدی تاج نباید این کار را می‌کرد.

رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی با باشاره به اینکه من در این کشور خیلی کار کرده‌ام و هیچ وقت چنین دستوری برای ما نیامده که حتما فلان کار را انجام بدهید، تصریح کرد: مباشر کار مقصر است.

او در مورد اینکه وزارت ورزش برای تامین ۲میلیون یورو به کمک معاون اول رئیس جمهور دست به کار شده بود، گفت: به نظرم مهدی تاج به نوعی اجبار داشته که این کار را انجام بدهد. یا اجبار خودش بوده یا از طرف دیگران اجبار شده و این موضوع باید روشن شود که ببینیم موضوع چه بوده است.

هاشمی‌طبا خاطرنشان کرد: ۲میلیون یورو نازشست ویلموتس بوده که به تیم ملی برگردد و در استانبول پول را به او دادند که پرداخت دوم بود. وزارت که در این مساله همراه بوده اما تاج تحت فشارهایی هم بوده که ممکن است این فشارها جنبه‌های انگیزشی مادی برای بعضی داشته یا فشارهای اداری بوده که از طرف برخی افراد به او وارد شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید