هاشمیان: مربیان فوتبال ایران شاگردان محمود یاوری بوده‌اند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- وحید هاشمیان مربی تیم ملی فوتبال ایران در واکنش به فوت محمود یاوری گفت: مرحوم محمود یاوری، از پیشکسوتان بزرگ فوتبال ایران که سابقه بازی و مربیگری برای تیم ملی و خیلی از باشگاه‌های فوتبال ایران را در کارنامه خود داشت.

وحید هاشمیان با بیان اینکه این مرحوم مرد بسیار شریفی بود اظهار کرد: در اخلاق مداری زبان زد و در حرفه ای که فعالیت می‌کرد بسیار دانا و با استعداد بود.ایشان توانستند علاوه بر تاثیرات مثبت فنی در تیم‌های‌شان، به واسطه انضباط، نظم و اخلاق گرایی مربیان و بازیکنان خوبی را تحویل تیم ملی و فوتبال ایران کنند.

هاشمیان با بیان اینکه خیلی از مربیان فوتبال ایران شاگردان محمود یاوری بوده‌اند، افزود: کارنامه فوتبالی ایشان به واسطه زحمات چندین و چند ساله در دوران بازیگری و مربیگری بسیار پربار است و در یاد و خاطرات خواهد بود و حتما ثبت می‌شود. امیدوارم فوتبال ایران قدر چنین افرادی را بداند و از آن‌ها استفاده کند. در پایان به خاناوده آقای یاوری تسلیت می‌گویم.

لازم به ذکر است، محمود یاوری ۱۸ مهر سال ۱۳۱۸ در شهر اصفهان متولد شد.

او فوتبالش را از تیم شاهین اصفهان شروع کرد؛ تیمی‌که بعد‌ها سپاهان نام گرفت. او از سال ۱۳۴۲ تا ۱۳۵۰ در تیم پاس تهران توپ زد و در این سال بود که کفش‌ها را آویزان کرد.

محمود یاوری در سال ۱۳۶۳ به بالاترین درجه مربیگری رسید و هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در ۶ بازی برعهده گرفت که تیم ملی فوتبال ایران در هر ۶ بازی به پیروزی رسید.

او در سال ۱۳۵۶ مربیگری تیم ملی جوانان را برعهده گرفت و یک سال بعد هم حضور در تیم ملی امید و ب را تجربه کرد. این آخرین فعالیت مربیگری او در تیم ملی نبود. هدایت تیم ملی جوانان در سال ۱۳۷۰ و ۱۳۷۱ و بر عهده گرفتن مدیریت فنی این تیم در سال ۱۳۸۴ از دیگر حضورهایش در تیم‌های ملی بود.

محمود یاوری،در تیم هایی، چون سپاهان، ذوب آهن، فجر سپاسی، برق شیراز، شاهین بوشهر، تراکتورسازی تبریز، ابومسلم مشهد، صبای قم، استقلال اهواز، پاس، استیل‌آذین، راه‌آهن، مس کرمان حضور داشته و شاگردان زیادی را تحویل فوتبال کشور داده است.

آخرین تیم محمود یاوری هم در لیگ برتر تیم فجر سپاسی شیراز بود. تیمی‌که با وجود همه تلاش‌های او و دیگر مربیان متاسفانه نتوانست به لیگ برتر صعود کند و هم چنان در دسته اول حضور دارد.

این پیشکسوت فوتبال ایران چند صباحی بود که به دلیل بیماری راهی بیمارستان شده بود و با وجود تلاش فراوان پزشکان شرایط جسمانی اش بهبود پیدا نکرد و امروز ۲۰ آبان دار فانی را در سن ۸۱ سالگی وداع گفت.

هاشمیان در پایان حاطرنشان کرد: درگذشت آقای محمود یاوری، مربی ارزشمند کشورمان و مربی و بازیکن پیشین بسیاری از تیم‌های بزرگ ایران را تسلیت می‌گویم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید