نیما آزادی : شرایط بازار بورس در شش ماه دوم سال بهتر خواهد بود

سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد -نیما آزادی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با  پایگاه خبری صدای معتمد ضمن اعلام این مطلب افزود : در این هفته  معاملات بازار بورس تحت تاثیر تسویه حسابها، فروش شرکتهای سرمایه گذاری جهت شناسایی سود و تسویه حساب پایان سال مالی شرکتهای کارگزاری بود و به همین دلیل نمی توان خرید و فروش های این هفته را مبنای محاسبات قرار داد.

این کارشناس برجسته بازار بورس معتقد است عیار بازار بورس از هفته آینده مشخص خواهد شد.

نیما آزادی در مورد رشد شاخص در این مدت  معتقد است این رشد تحت تاثیر شرکتهای بزرگ از جمله فولاد مبارکه اصفهان، هلدینگ خلیج فارس، همراه اول و… بوده است و در بخش عمده ای از  بازار بورس شاهد اتفاق خاصی نبوده ایم.

نیما آزادی در پاسخ به این سوال که وضعیت شش ماه دوم بازار بورس را به شکل ارزیابی می کند گفت : به دلایل متعد شاهد معاملات بهتری نسبت به یک ماه قبل خواهیم بود. دلیل عمده این مساله گزارشات ۶ ماهه شرکتها خواهد بود که در هفته سوم مهر منتشر می شود و طی این گزارشات احتمالا گروههای فلزی ، معدنی و فولادی تعدیلاتی خواهند داشت و به همین دلیل شاهد ولع خرید در بازار بورس خواهیم بود.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد : عامل دیگری که می تواند محرک بازار بورس باشد افزایش نرخ در بعضی از گروهها خواهد بود زیرا دولت جدید دست به اقدامات جدیدی زده است که ازجمله این اقدامات می توان به  ممنوعیت واردات برخی کالاها که در داخل تولید می شوند و افزایش نرخ در بعضی از صنایع جهت حمایت از آنها  اشاره نمود که این عوامل در کلیت بازار بورس تاثیر مثبتی خواهد داشت.

نیما آزادی چشم انداز اقتصادی بورس را مثبت ارزیابی کرد و افزود ریسک فعلی تنها به مسایل سیاسی و موضوع برجام برمی گردد و اگر اتفاقی غیر قابل پیش بینی رخ ندهد شرایط بازار بورس شرایطی مثبت خواهد بود.

نیما آزادی در مورد اینکه چه صنایعی در شش ماهه دوم مورد اقبال بازار قرار خواهند گرفت عنوان کرد : در چند سال اخیر علیرغم تلاش دولت برای کاهش هزینه پول، پایین آوردن نرخ سود بانکی و… توفیق چندانی حاصل نشده و جابجایی پول از بازار پول به سمت بازار سرمایه دیده نمی شود اما در بازار بورس جابجایی پول از صنعتی به صنعتی دیگر را شاهد هستیم.برای مثال با حجم نقدینگی گروهی را رشد می دهند و با فروش آن گروه وارد صنعت و گروهی دیگر می شوند به همین دلیل اعتقاد دارم در نیمه دوم سال آنها که نوسان گیری انجام می دهند موفق تر خواهند بود و میزان نوسانات نسبت به نیمه اول سال نیز بیشتر خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید