نگاهی به وضعیت هم گروه‌‌‌های تیم ملی فوتبال ایران

کمتر از یک ماه دیگر تیم ملی فوتبال کشورمان در مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی باید به مصاف تیم هایی چون کره جنوبی، عراق، امارات،لبنان و سوریه برود.کادر فنی تیم ملی فوتبال حدود 10 روز است از مرخصی به تهران بازگشته و در حال برنامه ریزی برای تیم ملی هستند اما به نظر می‌رسد زمان آغاز اردوی تیم ملی و نحوه تدارکات برای ملی پوشان از همین حالا دچار مشکلاتی است.

در شرایطی که تیم‌‌‌های دیگر همگروه ایران در حال آماده سازی بسیار پر قدرت برای شرکت در مسابقات هستند اما اردوی تیم ملی فوتبال کشورمان قرار است 3 شهریور ماه آغاز شود. درست مثل مرحله قبل و در فاصله کمتر از یک هفته به برگزاری مسابقات.

با نگاهی جزئی به روند آماده سازی تیم هایی چون عراق، سوریه، لبنان و امارات متوجه می‌شویم تیم ملی فوتبال ایران در فاصله کمتر از یک ماه به برگزاری مرحله نهایی شرایط خوبی برای آماده سازی تیم ملی ندارد.

عراق در اسپانیا آماده می‌شود

فدراسیون فوتبال عراق با وجود برکناری سرکو کاتانچ و از دست رفتن زمان برای انتخاب سرمربی جدید بلافاصله بعد از انتخاب ادووکات به عنوان سرمربی اردویی مناسب را در کشور اسپانیا تدارک دیدند و این تیم راهی کشور اسپانیا شد. وزیر وزش عراق بعد از مرحله مقدماتی تمام تلاش خود را برای موفقیت این تیم کرده و اردوی اسپانیا دومین اقدام وی بعد از انتخاب ادووکات محسوب می‌شود.

14000517000457 Test NewPhotoFree

سوریه با تغییر مربی دو اردو برگزار کرده است

تیم ملی فوتبال سوریه که با نبیل معلول تحولات خوبی را تجربه کرد بعد از جدایی این مربی به دلیل مشکلات مالی نزار محروس اسوره این کشور را به عنوان سرمربی تیم ملی را روی نیمکت می‌بیند. این مربی پروژه کی روش در تیم ملی ایران را در سوریه پیاده کرده و با جذب بازیکنان دورگه در صدد تقویت این تیم است. سه بازیکن دورگه تا امروز به تیم ملی فوتبال سوریه دعوت شده اند.

اعضای این تیم اولین اردوی خود را در حلب برگزار کردند و 2 بازی تدارکاتی را در کشور خود برگزار کردند.اعضای تیم ملی سوریه هفته آینده برای برگزاری اردو راهی اردن شده و احتمالا کمپ سه هفته ای آماده سازی را پشت سر خواهند گذاشت. فدراسیون سوریه از کشورهای ارمنستان، آذربایجان و ازبکستان درخواست 3 بازی دوستانه کرد اما هیچکدام از این کشورها برگزاری دیدار تدارکاتی را قبول نکردند تا این تیم به همان دو بازی تدارکاتی مقابل تیم امید این کشور اکتفا کند.

14000517000455 Test NewPhotoFree

لبنانی‌ها در ترکیه مهیای مرحله نهایی جام جهانی

تیم ملی فوتبال لبنان نیز در حال آماده سازی برای مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی است. فدراسیون فوتبال این کشور  ایوان هاشک سرمربی سابق الهلال عربستان را به عنوان سرمربی جدید این تیم معرفی کرده و قرار است اردوی این تیم در کشور ترکیه آغاز شود.از آنجا که لیگ فوتبال این کشور از 22 مرداد ماه برگزار می‌شود هاشک فرصت چندانی برای آشنایی با بازیکنان لبنان نخواهد داشت اما اردوی ترکیه این تیم فرصت مناسبی برای آماده سازی برای مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی است.

14000517000456 Test NewPhotoFree

شاگردان فان مرویک در صربستان اردو زده اند

دیگر حریف تیم ملی یعنی امارات نیز برای مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی بیکار ننشسته و از جمعه گذشته در صربستان برای آماده سازی اقدام کرده است. این اردوی یک هفته ای در شرایطی برگزار می‌شود که بعد از آن مجددا بازیکنان تیم ملی این کشور راهی اردویی دیگر خواهند شد. قرار است محل برگزاری اردوی دوم تیم ملی امارات چند روز دیگر مشخص شود.برت فان مارویک برای اردوی صربستان 31 بازیکن را فراخوانده است.

وضعیت کره مشابه با ایران

سرمربی تیم ملی کره جنوبی این روزها در تدارک برنامه ریزی برای بازی‌‌‌های مرحله نهایی مسابقات است. کره ای‌ها هم وضعیتی تقریبا مشابه با ایران دارند زیرا تعداد لژیونرهای این تیم زیاد است و به همین دلیل تا امروز امکان برپایی اردو بار این تیم وجود نداشته است. البته بنتو اعلام کرده در اولین فرصت ملی پوشان را دور هم جمع خواهد کرد. لیگ کشور کره هنوز به پایان نرسیده و برخی تیم‌ها باید دیدارهای عقب افتاده خود را برگزار کنند تا در نهایت بعد از پایان لیگ سرمربی تیم ملی نفرات مد نظر خود را به اردو دعوت کند.

اردوی تیم ملی مثل دور قبل یک هفته قبل از شروع بازی ها!

با نگاهی سطحی به روند آماده سازی تیم‌‌‌های همگروه ایران مشخص می‌شود تنها تیمی‌که دیرتر از سایرین قصد آماده سازی دارد تیم ملی فوتبال کشورمان است. البته در دور پیش هم این اتفاق رخ داد و اسکوچیچ ترجیح داد بازی دوستانه ای پیش از مرحله مقدماتی نداشته باشد اما این بار شرایط کاملا متفاوت است و حتی ضعیف ترین تیم‌‌‌های گروه برای مرحله پایانی و صعود به جام جهانی برنامه دارند.موضوعی که نگرانی را در دل فوتبال دوستان ایجاد می‌کند که چرا تیم ملی فوتبال کشورمان با وجود ماندن سرمربی و داشتن فرصت کافی تنها یک هفته آماده سازی پیش از شروع مسابقه با سوریه خواهد داشت.

14000517000460 Test NewPhotoFree

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید